Ferrari FF
İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli süper spor modeli.

Ferrari FF adını taşıyan ve Ferrari 612 Scaglietti modelinin yerini alacak olan 660 bg’lik V12 motorlu yeni otomobil, yepyeni bir GT spor otomobil devrini açmasıyla da dikkat çekiyor.
Hem radikal ön tasarımı hem de benzersiz arka hatlarıyla Ferrari’nin gelmiş geçmiş tüm modellerinden açık ara ayrılan Ferrari FF, ilk olarak 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen halk önünde tanıtılacak.
Ferrari FF, dört kişiyi ve bavullarını rahat bir şekilde taşıyabilecek yapıyı sağlayabilmesiyle de dikkat çekmekte.
660 bg güç ve 683 Nm tork üreten V12 motorla donatılan, 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayan Ferrari FF, çift kavramalı şanzımana sahip. 335 km/s’lik son hıza erişebilen Ferrari FF’in radikal tasarımı ve agresif motor özellikleri kadar elbette en önemli özelliğini patenti Ferrari’ye ait olan dört tekerlekten çekiş sistemi oluşturuyor.
Ferrari’nin 4RM (Dört tekerlekten çekiş) mekanizması, geleneksel bir dört tekerlekli çekiş sistemine göre yüzde 50 daha hafif olması ile iyi bir ağırlık dağıtımını mümkün hale getiriyor (Yüzde 53 oranında arka aksa).​

ilginç, motor güzel fakat max hızı biraz daha artırmalılar 300 ün üstünde baya araba var.

Mojito

aracın spor olması ve 4 x 4 olması :) şaşırtıcı :) birde ferrari olması tabiki. :popcorn: :oldie:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
660 bg güç ve 683 Nm tork üreten V12 motorla donatılan, 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayan Ferrari FF, çift kavramalı şanzımana sahip. 335 km/s’lik son hıza erişebilen Ferrari FF harbiden muhteşem bir tasarıma ve güce sahip bu makina bende olsa otobanda rakip bulmam herhalde ki trafiğe çıktığınızda göreceksiniz özellikle otobanda 160km/h hızla gidenleri görürsünüz ama 161+ km/h hızla giden kimseyi göremezsiniz ben kuzenler ve biz benzeri tiplemeler 200-2400 yapıştırıyor ben 16 yaşından beri derim hep 160lıktır herkes üzerine çıkamıyorlar bu bağlamda 335km/h hıza laf etmeyiniz pls buradan antalyaya gitsem o km hıza ulaşacak düzlüğü bulmam herhalde.

extraloob demiş ki:
660 bg güç ve 683 Nm tork üreten V12 motorla donatılan, 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayan Ferrari FF, çift kavramalı şanzımana sahip. 335 km/s’lik son hıza erişebilen Ferrari FF harbiden muhteşem bir tasarıma ve güce sahip bu makina bende olsa otobanda rakip bulmam herhalde ki trafiğe çıktığınızda göreceksiniz özellikle otobanda 160km/h hızla gidenleri görürsünüz ama 161+ km/h hızla giden kimseyi göremezsiniz ben kuzenler ve biz benzeri tiplemeler 200-2400 yapıştırıyor ben 16 yaşından beri derim hep 160lıktır herkes üzerine çıkamıyorlar bu bağlamda 335km/h hıza laf etmeyiniz pls buradan antalyaya gitsem o km hıza ulaşacak düzlüğü bulmam herhalde.
Sakarya - Kuzuluk'tan Ankara İstanbul gişelerine kadar öyle bir düzlük var , C5 ile 220yi görmüştük, bu araba olsa 335 yaparım ben orda :lol:

Bu arabayı alan benzine mi bakacak ? Eğer bakacaksa almasın zaten. 335km/h demek hayatınızda yaşadığınız en hızlı araba yolculuğunun en az 2 katı demek... İnanılmaz bir araba. :kalp:

Avenger demiş ki:
Bu arabayı alan benzine mi bakacak ? Eğer bakacaksa almasın zaten. 335km/h demek hayatınızda yaşadığınız en hızlı araba yolculuğunun en az 2 katı demek... İnanılmaz bir araba. :kalp:
335 az değil tabiki ama en iyiyim demek istiyorsan 400+ yapmalı bknz bugatti veyron supersport(431 km/h),Koeningsegg CCXR (402 km/h) SSC AERO ULTİMATE(414 km/h) ve daha bir sürü var

Yukarı Alt