Ferrari Monoca'da iddialı
Formula 1'de pazar günü koşulacak olan Monaco Grand Prix'si öncesi dünya şampiyonu Kimi Raikkonen ve takımı Ferrari oldukça iddialı. 2001 yılından bu yana Monaco'da kazanamayan Ferrari, bu kez özel olarak hazırlandığı pistte öncelikle pole pozisyonunu kazanmanın hesaplarını yapıyor.
- Resim Silinmiş.
Formula 1'de sezonun 6. yarışı olan Monaco Grand prix'si öncesi Fransa'nın Paul Ricard Pisti'nde test sürüşleri yapan Ferrari takımı, otomobilin gösterdiği gelişimden dolayı memnun.
Düşük hızda geçilen virajlarıyla Monaco Pisti'ne benzeyen Paul Ricard'da otomobilini test eden Kimi Raikkonen, "Testler oldukça güzel geçti, bazı ayarlar yaptık. Böylesi yavaş ve eğimli bir pistte otomobilin performasındaki artışı çok net olarak gözlemledik. Bana göre geçen sene zayıf olduğumuz konularda Ferrari çok ciddi gelişimler kaydetti" dedi.
Geçen yılki yarışta McLaren pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton, Ferrari sürücüsü Felipe Massa dışındaki tüm sürücülere tur bindirerek gövde gösterisi yapmıştı.
Geçen yıl bu pistte 8. olan Raikkonen, "O gün çok üzülmüştüm. Çünkü yalnızca 1 puan alabilmiştim. Ancak sezon sonunda 1 puan farkla dünya şampiyonu olduğumda o puanın ne kadar önemli olduğunu anladım" ifadesini kullandı.
Kimi Raikkonen, Formula 1'de 5 yarış sonunda 35 puanla lider durumda. Fin pilotun en yakın takipçileri 28 puanlı takım arkadaşı Felipe Massa ve aynı puana sahip McLaren Mercedes pilotu Lewıs Hamilton.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt