1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ferrari 2009 sezonunu erken kapatabilir


 1. Platiny

  Platiny rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid

  Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, önümüzdeki birkaç yarışta da takımda kayda değer bir iyileşme olmadığı takdirde, İtalyan ekibinin dikkatlerini 2010 aracının geliştirilmesine çevirebileceğini söyledi.

  Sezonun üçüncü yarışından da sıfır puanla ayrılan İtalyan ekibi, 1981 yılından bu yana sezona yaptığı en kötü başlangıç nedeniyle şampiyonluk mücadelesine devam edip etmemeye önümüzdeki yarışlarda karar verecek.

  Şangay'da gazetecilere konuşan Domenicali, takımın 2009 aracı üzerinde çalışmayı bırakmasının tümüyle ihtimal dışı olmadığını, ancak öncelikle çift katlı difüzer tasarımının nasıl bir sonuç vereceğine bakacaklarını kaydetti. Domenicali, yeni tasarımın ise İspanya Grand Prix'de kullanmayı planladıklarını ifade etti.

  Takımın 2010 aracına yoğunlaşmaya, hangi noktada karar vereceğine dair bir soruya Domenicali, "İspanya'dan sonra bakacağız. Bu süreçte, mevcut durum hakkında neler yapabiliriz değerlendireceğiz. Ancak bunun kararı Avrupa'ya döndükten sonra verilecek" cevabını verdi.

  [​IMG]

  Brawn GP, Williams ve Toyota'nın kendi difüzer tasarımlarından dolayı avantajlı olmalarına rağmen,
  Domenicali, Ferrari'nin içinde bulunduğu durumun sadece arka bölüm konsepti ile çözüleceğine inanmadığını söyledi.

  F60'daki sıkıntıların difüzer tasarımından çok daha karmaşık olduğunu ifade eden Domenicali, "Evet bu tasarım size bir fayda sağlıyor. Ancak asıl problemin bu olduğunu söylemek yanlış olur. Mesela bugün Red Bull'un ne kadar harika bir yarış çıkardığını da gördük" dedi.