Takımı
Besiktas

Sihirdarlar. Oynadığı takımın yüzü haline gelen Ferit "Wristcutter" Karakaya 2014 sezonundan komple uzaklaştırıldı. İşte o açıklama.

"Sihirdarlar, Şampiyonluk Ligi oyuncularından Ferit “Wristcutter” Karakaya tarafından yapılan kural ihlali konusunda açıklama:
League of Legends Kullanım Şartları gereği hesap paylaşımı ve hesap satışı yapmak, bu yönde teklifte veya girişimde bulunmak yasaktır. Bu duruma aykırı davrandığı tespit edilen Ferit “Wristcutter” Karakaya, 2014 Şampiyonluk Ligi’nden ve 2014 Sezonu’nun tamamından diskalifiye edilmiştir. Ayrıca söz konusu hesabı da aynı sebepten süresiz olarak askıya alınmıştır.

Kullanım Şartlarında yer alan ve tüm kullanıcıların kabul ettiği konuyla ilgili madde:
Hesap Satışları: Size temin edilen Hesap size özeldir ve Riot Games, kullanıcı Hesaplarının devrini kabul etmez ve kesin olarak yasaklar. Herhangi bir Hesabı satın almayacaksınız, satmayacaksınız, hediye olarak vermeyeceksiniz ve alım satımını yapmayacaksınız ve böyle bir teklifte bulunmayacaksınız ve bu yönde girişimler hükümsüz ve geçersiz olacaktır. Hesabınızın ve/veya Giriş Bilgilerinizin tarafınızca başkasına verilmesi, Hesabınızın askıya alınmasına veya feshine yol açabilir.

Sportmenlik ve sporun doğası gereği bu tür kararları almakta kararlıyız. Sizlerin de bildiği, yayınlarımızda ve duyurularımızda da sıklıkla belirttiğimiz üzere; 2015 Sezonu Türkiye’nin ilk profesyonel ligine tanıklık edeceğimiz bir dönem olacaktır. Bu dönem öncesinde, 2014 Sezonu ise profesyonel lige geçiş aşaması olarak kurgulanmıştır. Bu noktada sporu ve sporcuları korumaya yönelik bu tür kararları almamız bir nevi mecburiyet yaratmaktadır. Daha önce de örneklerine şahit olduğunuz üzere bu konudaki takiplerimiz ve incelemelerimiz artarak devam edecektir.
Umarız bundan sonraki süreçte buna benzer olaylar yaşamayız ve eSpor Türkiye’de sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam eder."

Bu konuda Ferit Karakaya'dan yapılan açıklamada şöyle:

Herkese selamlar arkadaşlar

Kural ihlali yaptığım doğrudur arkadaşlar. Hesap satımı ve Elo boost tan sezon sonuna kadar turnuvalardan banlanmış bulunuyorum.

Profesyonel bir oyuncu olarak bunları yapmamam gerekirdi.

Bunun için özür diliyorum herkesten

Kendisi elobooster mı yoksa hesabini mi boostlatmis?

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:

Bu adam kaç sezondur oynuyor hwa gibi bir takımda oynadı bunca zaman sence hesabı boostlanmış olma ihtimali var mı ?

Lemonade demiş ki:
Evet var.

en sevdiğim cevap tarzı bu işte :mrgreen: :buddha: neutral1

Mopneet

Bu mesaj Cool Angel rumuzlu uyeden alinti yapildi
Cool Angel demiş ki:
Lemonade demiş ki:

Bu adam kaç sezondur oynuyor hwa gibi bir takımda oynadı bunca zaman sence hesabı boostlanmış olma ihtimali var mı ?
Kesinlikle var. TR'nin en kötü pro oyuncusu.

Cool Angel demiş ki:
Lemonade demiş ki:

Evet var

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Mopneet rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mopneet demiş ki:
Cool Angel demiş ki:
Lemonade demiş ki:

Kesinlikle var. TR'nin en kötü pro oyuncusu.
Hakkını yemeyin midde fena değildi ayrıca diğer bir açıklaması;
Banlanmam konusunda bikaç bişey söylemek istiyorum.

Şu anda illegal iş yapan oyuncuları riot banlamaya başlasa bahar turnuvasında oynıcak oyuncu kalmaz emin olun. Ben biraz ibretlik olsun diye banlandığımı düşünüyorum. Genede kendimi savunmuyorum böyle bi durumda . Yanlış anlaşılmasını istemem.
Fakat ben herşeyi bırakıp bu oyuna, turnuvalara veriyosam kendimi, maddi olarakta geri dönüşü iyi olması lazım. Riot TR nin verdiği kazandığın maç başına 40 lira lık bir ücret ve 2 ayda bir düzenlenen turnuvadan aldığın para , kendini bu işe adamış birine yetmez diye düşünüyorum.

Doma$no

Doğru demiş riot Ferit'i günah keçisi yaptı eminim ki en az 10 hatta 20 oyuncu daha elo boost yapıyordur.

Her şeyden önce şu oyundaki report edilenleri bir gözden geçirip, gereken ban ya da uzaklaştırmayı verseler çok daha temiz bir tr serverı olacak.

Takımı
Galatasaray
Herkesin eloboost yaptığı doğru. Ferit ayrı bir boyut ama.
@Crusade
Midde hiç bir şey yapamadığı için adc'ye geçti. Utanmadan gitti pulsefire ezreal oynadı bir de takımına yük oldu. Banlansın. Her yerden men edilsin hatta mümkünse lolü bırakıp silkroada falan geçsin. Need for speed falan da olabilir.

Yukarı Alt