1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Fener'e 500 bin liralık dava şoku


 1. Mirage

  Mirage rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  5.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  - Resim Silinmiş.

  Sanatçı Feridun Hürel, sözü ve müziği kendine ait olan "Sevenler ağlarmış" isimli eserinin Şükrü Saracoğlu Stadı'nda küfürlü tezahürat olarak kullanıldığını ileri sürerek Fenerbahçe Kulübü'nden 500 bin liralık tazminat talebinde bulundu.


  Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Avukatı aracılığıyla Kadıköy Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Feridun Hürel, 9 Kasım 2008 tarihinde Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesinde "Sevenler ağlarmış" isimli eserin Haluk Levent tarafından seslendirilmiş kaydının Şükrü Saracoğlu Stadı'nın hoparlöründen yapılan kontrollü yayında küfürlü tezahürat olarak kullanıldığını belirtti.

  SORUMLULUK YÖNETİME AİTTİR

  Hürel'in avukatının hazırladığı dilekçede, bunun sanatçının şahsına ve eserine yapılan aleni bir saygısızlık olduğu ifade edildi.

  Dilekçede, "Fenerbahçe Yönetimi'nin bu kötü tezahüratı ve saygısızlığın oluşmasını önlemediği gibi tam tersi bir tutumla şarkı yayınlanırken belirli bir bölüme gelindiğinde yayın susturulmakta ve küfürlü tezahürata zemin hazırlanıp taraftar teşvik edilmektedir" denildi.

  Müsabakalarda ilgili kanunla, çirkin tezahüratın yapılmasının yasaklandığının belirtildiği dilekçede, sorumluluğun ev sahibi kulübe ait olduğu ifade edildi.

  Fenerbahçe Yönetimi ise avukatları aracılığıyla verdiği cevap dilekçesinde söz konusu eylemin zaman aşımına uğradığını belirtti. Fenerbahçe Kulübü tarafından küfürlü tezahürata karşı yıllardır tek başına mücadele başlatıldığının yer aldığı dilekçede, davanın reddi istendi. Dilekçede yasal zorunluluğu olmadığı halde maçtan önce küfürlü tezahürat yapılmaması için el ilanları dağıtıldığı ve maç boyunca anonsların yapıldığı anlatıldı.

  TARAFTAR HALUK LEVENT'İ TANIYOR

  Cevap dilekçesinde ayrıca, çoğunluğu gençlerden oluşan taraftarların eseri Haluk Levent'in yorumuyla tanıdığı anlatılıp, "Kötü tezahüratta bulunanların Feridun Hürel'in nam ve şöhretine tecavüz etmesi mümkün olamaz, söz konusu şöhret Haluk Levent'e aittir." ifadesine yer verilerek istenilen tazminatın da fahiş olduğu belirtildi.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017