Fenerbahçe'nin bonservisi Porto'da bulunan Faslı sağ kanat oyuncusu Tarık Sektioui'yi renklerine bağlamak için transfer görüşmelerinde bulunduğu iddia edildi.

Fenerbahçe yeni önümüzdeki sezon için transfer girişimlerine erken başladı. Goal.com'da Rami Ayari imzasıyla yayınlanan bir haberde, Sarı-lacivertlilerin bonservisi Porto'da bulunan ve Fas Milli Takımı'nda da forma giyen 31 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Tarık Sektioui'yle ilgilendiği ifade edildi. Haberde, Sektioui'yle eski kulübü Fransız ekibi AJ Auxerre'in de ciddi şekilde ilgilendiği ve Sarı-lacivertlilerin transferdeki en büyük engeli olduğu aktarıldı.

Önümüzdeki sezon Porto'da oynamak istemediğini dile getiren Sektioui'nin sezon sonunda Fenerbahçe'ye imza atabileceği de vurgulandı.

Top kontrolü, tekniği ve hızıyla dikkat çeken Faslı oyuncu Porto'da 17 numaralı formayı giyiyor. Kariyerine Fas'ta başladıktan sonra 1997 yılından Fransız Auxerre takımına transfer olan Sektioui, başarılı performansıyla dikkat çekti ve 22 maçta 4 gole imza attı. 2004-2006 yılları arasında bir dönem Trabzonspor forması da giyen Gürcü golcü Şota Averladze'yle birlikte Hollanda temsilcisi AZ Alkmaar formasıyla başarılı işlere imza Sektioui, 2006 yılından Porto'ya transger oldu. Porto'da ilk dönemlerinde fazla forma şansı bulamayınca Hollanda ekibi RKC Waalwijk'e kiralandı. 2007/2008 sezonunda yeniden Porto'ya dönen Sektioui, teknik direktör Jesualdo Ferreira'nın değişmezlerinden birisi oldu ve takımıyla birlikte lig şampiyonluğu yaşadı. 2007/2008 Şampiyonlar Ligi sezonunun 4. maçında Olimpik Lyon'a attığı gol gecenin en güzel golü seçildi. Porto, bu golle Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kaldı ancak Schalke'ye penaltılarla elenmekten kurtulamadı.

Sektioui, 2000 yılından beri Fas Milli Takımı'nın da formasını giyiyor. Sektioui, 2008 Afrika Uluslar Kupası'nda Fas Milli Takımı'yla birlikte mücadele etmiş ve 1 de gol kaydetmişti.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
aha şu yaşıma geldim 7 numara hakandan sonra hayatımda ilk defa fenerbahçe'nin bir sağ kanat oyuncusuyla ilgilendiğini gördüm yaşı pertlemiş 31 yaşında ama hiç yoktan bizi 2 yıl götürür o vakit sağ kanatın ne olduğunu anlarlar ve deli bir sağ açık oyuncusu alırlar güzel bir adım ileri ki 5 yıl için sevindim umarım bitirirler bu transferi.

Prada

Topuzla birlikte alsınlar beraberde topuza bişeyler öğretsin :) Bu arada adam arıza bi herif gecen sene neler yaptı öyle attığı gol bile CL de en guzel gol seçildi

Yukarı Alt