"Fenerbahçe'yi değiştireceğim"
Geçmişten gelen sorunları olduğunu dile getiren Aykut Kocaman, “Bazı oyuncularım çok rahat ama bu anlayış değişecek” diyerek mesaj gönderdi.

Özellikle ilk yarıda büyük stres yaşayan ve yerinde duramayan Aykut Kocaman, turun gitmesiyle birlikte adeta çöktü. Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, “Tarifsiz üzüntü içindeyim. Kendimi toparlamaya çalışıyorum. Fenerbahçe’nin temsilcilerinden biri olarak uzun bir aradan sonra burada taraftarımızın karşısına çıktım.

‘Birçok futbolcum çok rahat’

Bu anlamda hem kulüp hem kendi açımdan istediğimizi elde edemememiz, büyük üzüntü kaynağı oldu. Üzüntülerimizi hemen tamir etmek zorundayız. 5 haftalık zorlu bir periyot var ve üzüntüleri oraya taşımanın anlamı yok” diyen Kocaman, ardından iddialı ve manalı sözler sarfetti: “13-14 ayda içeriden ve dışarıdan izlediğim ve gördüğüm şu ki, geçmişten gelen birikmiş sorunlarımız var. Fenerbahçe’nin bu sorunlarla yüzleşmesi gerekiyor. Bunu tedavi etmesi gereken de benim. Çağdaş, modern, çok koşan, sahanın her tarafından agresif oynayan futbola kavuşmaya ihtiyacımız var. Çok açık söylüyorum; pek çok oyuncum rahat. Biraz daha çok çalışan tarafa götürmek zorundayız onları. Çok büyük bir aksilik olmazsa, Fenerbahçe bu sene değişecek ve şampiyonluğun bir numaralı adayı olarak sahalarda yerini alacak. Bunu yapacağım.”

‘Alex, Stoch, Gökhan sıkıntı yarattı’

Başarı gibi başarısızlığın da ortak olduğunu vurgulayan genç hoca, “Hata hepimizde. Esas olan hataları azaltmak. Kırmızı kart dengeleri rakip lehine çevirdi. 10 kişi kaldıktan sonra daha iyi bir Fenerbahçe vardı sahada. Herkes kendi yapabileceğinin en iyisini yapma gayreti içindeydi. Çok istiyorduk, ancak bunu daha çok saha dışında istediğimiz gerçekti. Saha içindeki istek, saha dışındaki isteğe benzemedi” dedi.

‘Merkezde açıklar verince...’

Gökhan Gönül’ü kesinlikle oynatmayı düşünmediğini ancak buna mecbur kaldığını ifade eden Kocaman, bir soru üzerine Alex’i kenara almanın takımın oyuna adaptasyonu açısından sorun teşkil etmeyeceğini düşündüğünü belirterek, “İlk yarıda merkezde açıklar verdik. İlk maçta da benzer sorunlar yaşamıştık. Stoch, Alex ve Gökhan Ünal’ın top arkalarına geçtikten sonra Emre ve Cristian’ı yalnız bırakmaları sıkıntı yarattı. İkinci yarıda oyunu tutacak dirençli oyuncuları sahada tutmak istedim” diyerek sözlerini noktaladı.​

Fanatik ^^

ah bu gereksiz kartlar ahhhh 1 0 yeniliyorsun dakika daha var taraftarının önündesin 1 gol bulsan tur gelicek ne anlamı var yere atlamın kendini :roll:
Kazım desen olm sen neden topu havaya atıyorsun kartın varken allhım yarabbim ne gelirse bu önemsiz kartlardan geliyor offf offf

Yukarı Alt