Turkcell Süper Lig'de geçen sezon şampiyonluğu son maçta kaçıran Fenerbahçe taraftarlarının psikolojisi, bazı dersanelerce uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) deneme sınavında soru oldu.

Bir yayın evinin, 10-11 Temmuzda lisans düzeyinde yapılacak KPSS'ye girecek adaylar için hazırladığı ve bazı dersanelerce kullanılan deneme sınav kitapçığında ilginç bir soruya da yer verildi.

Kitapçıkta, Fenerbahçe'nin son maçta Trabzonspor'la berabere kalması sonucu , Beşiktaş'ı yenen Bursaspor'un lig tarihinde dört büyükler dışında ilk kez şampiyonluğa ulaşması sonrası Fenerbahçe taraftarının psikolojisine ilişkin şu soru yer aldı:

Soru: Uzun ve yorucu bir ligin son maçında şampiyon olabilmesi için yenmesi gereken rakibi Trabzonspor'la berabere kalan, maç sonunda yanlış bir anons nedeniyle kısa bir süre şampiyonluk sevinci yaşayan, ancak şampiyonluğu Beşiktaş'ı yenen Bursaspor'a kaptıran Fenerbahçe taraftarları bu duruma oldukça üzülmüştür. Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının en az Bursaspor taraftarları kadar sevindiğini gören bazı Fenerbahçelilerin, "Şimdiye kadar 17 kez şampiyon olduk. İlerleyen yıllarda da bu şampiyonluklar devam edecektir. Dört büyükler dışında bir takımın şampiyon olması lige hareket getirir. Aslında şampiyon olamamamız Türkiye'de futbolu olumlu etkiledi" dediği gözlenmiştir.

Fenerbahçeli taraftarların bu görüşü psikoanalitik yaklaşıma göre hangi savunma mekanizması ile açıklanabilir?

A) Hayal Kurma
B) Yansıtma
C) Bastırma
D) Yer-Yön Değiştirme
E) Bahane Bulma

Deneme sınavının cevap anahtarında ise sorunun yanıtının 'Bahane Bulma' olduğu belirtildi.

P.S : Neasta'nın yazısını görünce direk aklıma bu geldi. :)
P.S 2 : Galatasaraylı değiş BEŞİKTAŞLIYIM ama galatasarayda kardeş sayılır summer6:

Avasin

Tabi tabi kardeşliğiniz fenere karşı yoksa normalde kardeş olmazsınız :mrgreen:

işin şakası tabi tüm takımlar gerektiği yerde kardeş gerektiği yerde ezeli rakiptir

TheNeasta demiş ki:
Tabi tabi kardeşliğiniz fenere karşı yoksa normalde kardeş olmazsınız :mrgreen:

işin şakası tabi tüm takımlar gerektiği yerde kardeş gerektiği yerde ezeli rakiptir
:thumbsup:

Yalnız unuttuğun bişi war sizde Beşiktaşın yenmesini istiyodunuz hatta videosu bile war fenerliler beşiktaş gol diye bağırıo. Biz feneri sevmioz işte zorla sevdiremezsiniz. :lol:

DragStar

Öğretiyorum
Ama no oldu bjk 10 kisi bursa 12 kisi oynadır bursaspor+ibrahim toraman belliydi yenilceğiniz. adam az daha hat-rick yapacakdı kendı kalesine muhteşem bi oyun çıkardı.

Ps:İbrahim toraman'a teşekürler... :lol:

DragStar

Öğretiyorum
SU an dada görüldüğü gibi biz tekiz ve herzaman yeteriz... Ama siz gene fb karsı neden birşeiyorsunuz.Önce bunu çözelim.... :mrgreen: :mrgreen:

Ps:Her ne kadar da ayrı takımlarda olsanız Exl ailesinin Tüm Üyelerini seviyorum..... nese:

Journalist

Aileden
Bugün fifilediğim hatunda fbliydi gs yüzüğümü gördü konu açıldı ben çalışırken uzun uzun sohbet ettik makara: :dance: summer6:

Bu sorunun cevabı tam olarak bahane bulma değil,şuan hatırlayamadım ne olduğunu kitap açmam lazım...

Yukarı Alt