'Fenerbahçe'nin ismi yetti'
Havalimanında açıklamalarda bulunan Yobo, Fenerbahçe'ye transferinden dolayı mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Everton’dan ayrılmanın kendisi için kolay olmadığını ifade eden Nijeryalı oyuncu, “Ancak Fenerbahçe adını duyduğum anda ayrılmam gerektiğini düşündüm. Çünkü daha önce Fenerbahçe’ye karşı hazırlık maçı oynamıştım ve büyük bir kulüp olduğunu hissetmiştim. Bu büyük takımda, hedeflerim doğrultusunda yer almak istedim. Başka takımlardan da teklif vardı ancak Fenerbahçe’nin adı çıktığı anda, diğer tekliflerin önüne geçti. Fenerbahçe’nin hedefleri büyük olan, büyük bir kulüp ve taraftar kitlesine sahip olduğunu bildiğim için tercihimi kullandım. Burada bulunmaktan mutlu ve gururluyum. Büyük beklentilerin olduğunun farkındayım. Ancak bunların üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum. Zor alacak ama çalışarak, büyük başarılara imza atacağız. Bunda benim de katkım olursa, büyük mutluluk duyarım” diye konuştu.

‘Emre arkadaşım’

Yeni takım arkadaşı Emre Belözoğlu’nun, Newcastle forması giyerken, kendisine yönelik ırkçı söylemde bulunduğu iddiaları sorulan Yobo, “Emre, benim arkadaşım” dedi. Emre’yle karşılıklı oynadıklarını hatırlatan Nijeryalı savunmacı, “Tabii ki, her futbolcu oynadığı takım için savaşıyor, bir şeyler yapmak istiyor. Böyle olunca da zaman zaman sıkıntı doğabiliyor. Bir maçta böyle bir sıkıntı yaşandı. Ancak sonraki maçlarda centilmence ve iyi ilişkilerimiz oldu. İyi arkadaşım. Aynı takımda olmaktan dolayı mutluyum” dedi.​

Fanatik ^^

Emre'de ki de ne şans arkadaş gsden fenere gitti sövdüğü adam kendi takımına geldi yazık be adama makara:

Absence

Oğlum adama sormuşlar emre işi ne iş diye gülmüş bence içerde hesaplaşcaklar :twisted:

Bu ismi daha önce hiç duymamıştım zaten önemli olan ismi değil işi Cristian Selcuk'a bizi muhtaç bırakmasında :P

Yukarı Alt