1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Fenerbahçe'den MHK'ya sert uyarı


 1. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez

  [​IMG]
  Fenerbahçe Kulübü: 'Bir kısım kulübün puan kazanmasına yönelik hatalar yapılmıştır'

  Fenerbahçe Kulübü, Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hilmi Ok ve Hakem Atama Komitesi Başkanı Sabri Çelik'ten, riskli hakem atamalarının gerekçelerini açıklamasını istedi.

  Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Fenerbahçe olarak, derbi maç öncesi 2 Kasım Cuma günü, MHK'nın ligde geride kalan haftalarda zorluk derecesi yüksek maçlara yaptığı hakem atalarına dikkat çekildiği ve bu riskli uygulamanın sürdürülmesinden duyulan endişenin dile getirildiği belirtildi.

  Açıklamada, ''Endişemizdeki haklılığımız, açıklamayı takip eden maçta ortaya çıkmış ve günlerce tartışılan hakem uygulamaları tüm kamuoyunu meşgul etmiştir. Tüm uyarılarımıza rağmen MHK Başkanı Hilmi Ok ve Hakem Atama Komitesi Başkanı Sabri Çelik, işaret ettiğimiz söz konusu riskli uygulamayı 12. haftada da sürdürmüş, bu riskli atamalar sonucu, zorluk derecesi yüksek maçlara atanan hakemler, başta kulübümüz olmak üzere birçok kulübün puana kaybetmesine ya da belli bir kısım kulübün puan kazanmasına yönelik hatalar yapmışlardır'' denildi.

  Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

  ''Sayın Ok ve Çelik, bu riskli uygulamayı ısrarla sürdürmelerinin gerekçesini ve bunun neticesinde aynı takımların puan kaybetmesini ve aynı takımların bu haftada da yapılan hakem hataları sonucunda yine puanlar kazanmalarının tesadüf olarak nitelendirilemeyecek özel sebeplerini kamuoyuna açıklamalıdır. Aksi takdirde, hiçbir mantıklı izahı olmayan ve uygulandıkça olumsuz sonuçları sürekli tekrarlanan riskli atamaların altında yatan başka sebeplerin olduğu yönünde kamuoyunda bir düşünce hakim olacak ve bu da başta Türk futbolunun marka değeri olmak üzere takımların elde ettiği haklı başarılara gölge düşmesine sebebiyet verecektir.

  Bundan hareketle, MHK Hakem Atama Komitesi Başkanı Sabri Çelik, Fenerbahçe gibi şampiyonluk mücadelesi veren ve defalarca hakem atamalarına tepki gösteren, kamuoyunca da tepkileri haklı karşılanan bir takımın maçına, hangi kriterleri esas alarak Oktay Demiray'ı hakem atadığını; yardımcılıklarına biri Süper Lig'de ikinci kez, diğerine ise henüz üçüncü kez görev almış hakemleri tayin etmiş olduğunu; olası bir sakatlık halinde müsabakayı yönetecek olan müsabakanın 4. hakeminin, askerden dönüşünün ardından neden ilk olarak bu maçta görevlendirildiğini açıklamalıdır.''


  -EDU'YA GÖSTERİLEN KART-


  Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamasında, aldığı galibiyet nedeniyle Kayserispor Kulübü kutlanırken, söz konusu açıklamanın bu maç ekseninde yapılmadığına genel bir değerlendirme olduğuna vurgu yapıldı.

  Açıklamada, şöyle devam edildi:

  ''Maçın hakemi ve yardımcıları da sadece kendilerinin anladığı ve onlar dışında kimsenin anlayamadığı, müsabakanın kırılma anlarında Edu'ya göstermiş olduğu sarı kartları gösterme gerekçelerini, tatmin edici bir şekilde kamuoyuna izah etmek durumundadırlar.

  Sonuç olarak, sayın Ok ve sayın Çelik tarafından yapılan bu riskli atama uygulamalarını ve bu uygulama sonucunda maçları yöneten hakemlerin standart dışı karar ve uygulamalarını izlemeyi sürdürmeye, kamuoyunu davet ediyoruz.

  Kulübümüz, bugüne kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da hakedilmemiş hiçbir başarıyı içine sindirmeyecektir. Kulübümüzün felsefesi, daima haksızlıklara
  ve haksızlık yapanlara karşı her ne pahasına olursa olsun mücadele etmek olacaktır. Hakedilmemiş hiçbir başarı bizi asla mutlu etmeyecektir.''
   
 2. _CaspeR_

  _CaspeR_ Buralıyım

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.790
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  EXtraloob.com !!

  artık lütfen fenerbahçe galatasaray beşiktaş gibi olan takımları açılmış alt forumalara açalım
   
 3. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez

  bidahakine özeLden atarsan daha şık oLur... kahvekeyfi