maraton internet sitesine açıklamalar yapan Necati, yeni takımına sağlayacağı katkıların kendisine artı olarak geri döneceğini ifade ederek, ''Sonuçta ben tek başıma bir kurtarıcı değilim. Futbol bir takım oyunudur. Burada iyi bir performans sergileyerek eski Necati'yi ortaya çıkarmak istiyorum'' dedi.

Bu sezon önüne koyduğu bir gol sayısı hedefi bulunmadığını kaydeden forvet oyuncusu, ''Tek hedefim burada başarılı olmak. Başarılı olursam diğer hedeflerin de geleceğini biliyorum. Tekrar milli takıma çağrılmak ve Antalyaspor'da atabildiğim kadar çok gol atmak istiyorum'' diye konuştu.

Galatasaray'dan ayrıldığı için kimseye kırgın olmadığını belirten Necati, yaşadığı şampiyonlukların, kaldırdığı kupaların kendisine önemli tecrübeler kazandırdığını vurguladı.

-''TÜRK OYUNCULAR YÜKSELİŞTE''-
Bu sezon Turkcell Süper Lig'e yeni gelen yabancı oyuncularla ilgili değerlendirmesi sorulan Antalyasporlu futbolcu, Türk oyuncuları konuşmak istediğini kaydederek, ''Arda gerçekten çok iyi bir performans sergiliyor. Kaptanlık da kendisine oldukça olgunluk getirmiş. Neden hep yabancı oyuncuları konuşuyoruz, bunu anlamıyorum. Artık bence Türk oyuncuları konuşmamız gerekiyor, çünkü Türk oyuncular çok iyi yükseliş içinde'' şeklinde konuştu.

Yurt dışında kalmayı tercih ettiğini, ancak anlaştığı kulüplerin Galatasaray'ın istediği bonservis bedelini ödeyemediğini bildiren Necati, ''Bundan dolayı, son dakikada da olsa Antalyaspor'a gelmeyi tercih ettim'' dedi.

Galatasaray forması giydiği dönemde Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan teklif aldığını anlatan Necati, bir gün Galatasaray'a geri dönmeyi istediğini dile getirdi.

''Rijkaard ile çalışma fırsatı bulsaydın takıma girer miydin'' sorusuna Necati, ''Mutlaka. Eğer orada olsaydım, takıma girerdim, buna inanıyorum. Sonuçta bu bir tercih meselesi ve onlara saygı duymak gerekir'' yanıtını verdi.

A Milli Futbol Takımı'nın 2010 Dünya Kupası'na gideceğine inandığını belirten Antalyasporlu futbolcu, ''O kadroda olur musun'' sorusunu ise ''Orada olacağımıza eminim. Benim orada olmamı Antalyaspor'daki performansım belli edecek'' şeklinde yanıtladı.

İspanya'da formasını giydiği Real Sociedad kulübünün başkanının ''Futbolcu aldık güreşçi çıktı'' şeklinde bir açıklamasının medyaya yansıdığı hatırlatılan Necati, ''Yanlış bir açıklama. Bu, haberi çeviren insanın yanlışlığı. Öyle bir açıklama olsaydı, bana kal demezlerdi. Maddi konularda anlaşamadığımız için ayrıldım'' dedi.

Necati, ''Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan teklif gelse gider misin'' sorusu üzerine, ''Tabii ki, neden olmasın. Onlar da Türkiye'nin büyük kulüpleri, ama her şey burada göstereceğim performansla alakalı. İyi oynamadan, hiçbir kulüpten teklif alamazsınız'' diye konuştu.

Yukarı Alt