"Fenerbahçe beni unutmasın"
Uruguay Milli Takımı'nın kaptanı Diego Lugano, Güney Afrika'dan Sarı-Lacivertliler'e seslendi: “Bu sezon Türkiye'de çok büyük bir trajedi yaşadık. Milyonlarca taraftarımız Dünya Kupası'nda bizi desteklesin.”

Dünya Kupası’na Fransa beraberliğiyle başlayan ve bugün ev sahibi Güney Afrika ile kritik bir maça çıkacak olan Uruguay’da Fenerbahçeli Diego Lugano, FANATİK’eçok özel açıklamalar yaptı.
Pretoria’daki Loftus Versfeld Stadı’nda son antrenmanını yaptıktan sonra medyanın önüne çıkan yıldız savunmacı, Fenerbahçe ve mili takım ile ilgili konuştu. Geçen sezon ligin son maçında şampiyonluğu kaybetmelerinin ardından Uruguay Milli Takımı’ndaki moralmotivasyonunun şu anda iyi olduğunu belirten kaptan, “Türkiye’den bir ses duymak çok güzel. Sezon sonunda Fenerbahçe’de bir trajedi yaşadık. Aylar boyunca çalıştık ve bir sezonun emeği 90 dakikada gitti. Bunun şokunu atlatmak kolay değil. Ama artık o günler geride kaldı. Futbolda geçmiş yoktur, geleceğe bakmak zorundasınız. Tabiki birbirlerini etkiler ama Fenerbahçe ile milil takımın motivasyonu farklı. ‘Bize şans dileyin’ şu an milli takım forması altında Uruguay’ın başarısı için mücadele ediyorum. Her şeyimle buna odaklandım. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının benim için Uruguay’ı destekleyeceğine inanıyorum. Bize şans dilesinler ve onların manevi desteği arkamızda olsun” diye konuştu.​

Fanatik ^

Yukarı Alt