Fener rüzgarı
Listesindeki isimleri inatla kovalayan Fenerbahçe, bombaları patlatmaya çok yakın...

1: MILOS KRASIC

CSKA Moskova ile anlaşan yönetim, Sırp yıldızı da yıllık 3.8 milyon Euro’ya ikna etti. İmza artık an meselesi...

2: ASAMOAH GYAN

İlhan Ekşioğlu ve Hasan Çetinkaya’nın Fransa seferi zaferle noktalandı. Kulübü Rennes de Ganalı yıldız da tamam...

3: SERCAN YILDIRIM

Aykut hoca istedi, Bursaspor’a yeni teklif gönderildi: Gökhan Ünal’ı verelim, üstüne de 5 milyon Euro ödeyelim...

4: ISSIAR DIA

‘Geleceğin Fenerbahçesi’ için de çalışan Kocaman, tıpkı Stoch gibi onun da mutlaka alınmasını istedi ve iş bitti.

Avrupa kampına sayılı günler kala, Fenerbahçe’de transfer rüzgârı hayli sert esmeye başladı. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın talebiyle gaza basan yönetim, hedefteki isimlerle büyük oranda anlaşma sağladı. Operasyonun ilk bölümünde aylardır peşinde koşulan Milos Krasic vardı. CSKA Moskova’ya 15 milyon Euro teklif edip anlaşan ve sonrasında Krasic’in peşine düşen Fenerbahçe Yönetimi, Juventus devreye girdiği için beklemeye geçmişti. Ancak İtalyanlar hem CSKA ile pazarlıkları ağırdan aldı hem de Krasic’te ısrarlı davranmayarak güven kaybetti. İşte bu açıktan faydalanan Sarı-Lacivertliler, yıllık 3.8 milyon Euro peşin para önererek Sırp yıldızı ikna etmeyi başardı. Taraflar arasında bu transfere artık ‘bitti’ gözüyle bakılıyor ve imza için gün sayılıyor.

Gyan kampa yetişiyor

Güiza’dan umudu kesen yönetim, golcü transferinde de mutlu sona ulaşmak üzere... Gana’nın Dünya Futbolu’na sunduğu son yıldız Asamoah Gyan bitmek üzere... Yönetici İlhan Ekşioğlu ve İdari Menacer Hasan Çetinkaya’nın geçtiğimiz hafta yaptığı Fransa çıkarması zaferle noktalandı. Gyan için kulübü Rennes ile prensip anlaşması yapıldı. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olması da Gyan’ı ikna konusunda önemli bir rol oynadı. Gyan ile birkaç gün içinde imza atılması ve Ganalı yıldızın kampa katılması bekleniyor.

Dia tıpkı Stoch gibi...

Gyan için Fransa’ya giden Ekşioğlu ile Çetinkaya’nın Rennes’den sonraki durağı ise Nancy’ydi. Fransız kulübü ile İssiar Dia için yapılan pazarlıklar kısa sürdü. Çünkü Nancy, istediği rakamı görür görmez Fenerbahçe’ye ‘evet’ dedi ve iş bitti. 23 yaşındaki Senegalli futbolcu, hem kanatlarda hem de santrfor bölgesinde oynuyor. Onun için de tıpkı Stoch gibi ‘Avrupa’da geleceği olan yıldızlardan biri’ diye
yorumlar yapılıyor.

Gözler Sağlam’a çevrildi

Türkiye’de de boş durmayan yönetim, Bursaspor Yönetimi’nin kapısını bir kez daha çaldı. Geçtiğimiz sezonun devre arasından bu yana Sercan Yıldırım’ı isteyen Yıldırım ve kurmayları, bu kez Timsahlar’a reddedilmesi zor bir teklif yaptı: “Gökhan Ünal’ı bonservisiyle birlikte verelim, üzerine 5 milyon Euro ödeyelim...” Öneriyi değerlendirmeye alan Yeşil-Beyazlılar, Ertuğrul Sağlam ile görüştükten sonra son kararını bildirecek.​

Yukarı Alt