FBI geçtiğimiz hafta Comcast'ı hack'leyen grubun peşini bırakmıyor. Sıcak takip devam ediyor.
FBI iki hacker'ı yakalamak için uğraşıyor
Perşembe günü gerçekleştirilen bir telefon görüşmesinde, geçtiğimiz hafta Comcast'ın abone veritabanına saldırı düzenleyip hack'leyen Kryogeniks grubundan iki hacker, Defiant ve EBK FBI'ın kendilerini her an yakalamak üzere olduğunu belirtti. Kryogeniks bir zamanlar AOL ve ünlü kişilerin sitelerine düzenlenen organize saldırılarla ismini duyurmuş bir hacker grubu. İkili yaptıkları açıklamada Comcast'a Salı günü hem açıklardan yararlanarak hem de sosyal mühendislik taktikleri kullanarak saldırmaya başladıklarını ve sonunda Comcast'ın ayar sayfasına ulaşabildiklerini açıklamıştı.

20080508141500.jpg

Ayar sayfasında bir iki DNS kayıt değerini değiştirdikten sonra Çarşamba günü tekrar saldıran ancak Comcast'ın açıkları kısa sürede yamaması ile başarısız olan hacker'lar Comcast'ın teknik sorumlusuna telefon ettiklerinde durumun FBI'a bildirildiğinin ve araştırmanın başlatıldığının haberini aldılar.

Hacker'lardan Defiant'ın yaptığı açıklamada "başımızın büyük belada olduğunu biliyorum, şu anda kendi kendime keşke 18 yaşının altında olsaydım diyorum" dediği kaydedildi.

Yukarı Alt