1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

FBI iki hacker'ı yakalamak için uğraşıyor


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  FBI geçtiğimiz hafta Comcast'ı hack'leyen grubun peşini bırakmıyor. Sıcak takip devam ediyor.
  FBI iki hacker'ı yakalamak için uğraşıyor
  Perşembe günü gerçekleştirilen bir telefon görüşmesinde, geçtiğimiz hafta Comcast'ın abone veritabanına saldırı düzenleyip hack'leyen Kryogeniks grubundan iki hacker, Defiant ve EBK FBI'ın kendilerini her an yakalamak üzere olduğunu belirtti. Kryogeniks bir zamanlar AOL ve ünlü kişilerin sitelerine düzenlenen organize saldırılarla ismini duyurmuş bir hacker grubu. İkili yaptıkları açıklamada Comcast'a Salı günü hem açıklardan yararlanarak hem de sosyal mühendislik taktikleri kullanarak saldırmaya başladıklarını ve sonunda Comcast'ın ayar sayfasına ulaşabildiklerini açıklamıştı.


  20080508141500.jpg

  Ayar sayfasında bir iki DNS kayıt değerini değiştirdikten sonra Çarşamba günü tekrar saldıran ancak Comcast'ın açıkları kısa sürede yamaması ile başarısız olan hacker'lar Comcast'ın teknik sorumlusuna telefon ettiklerinde durumun FBI'a bildirildiğinin ve araştırmanın başlatıldığının haberini aldılar.

  Hacker'lardan Defiant'ın yaptığı açıklamada "başımızın büyük belada olduğunu biliyorum, şu anda kendi kendime keşke 18 yaşının altında olsaydım diyorum" dediği kaydedildi.