Basketbolda Turkish Airlines Avrupa Ligi grup maçlarında deplasmanda Regal Barcelona'yı 69-61 yenen Fenerbahçe Ülker, İspanyol basınından büyük ilgi gördü.

- Resim Silinmiş.

2008 Ocak ayından bu yana Avrupa Ligi’ndeki grup maçlarında sahasındaki yenilmezlik unvanını Fenerbahçe karşısında kaybeden ve bu sezon Avrupa Ligi’nde ilk yenilgiyi alan Barça’yı sert dille eleştiren İspanyol basınında, "Kazanmak için sadece isim yetmez" yorumları yapıldı.

Katalan spor gazetelerinden El Mundo Deportivo, "Şampiyona ilk uyarı. Bordo mavililere mesaj çok açık: Bu sezon şampiyonluğa ulaşmak çok zor olacak" yorumunda bulundu. "Barça, Fenerbahçe karşısında güçsüz ve aciz kaldı" ifadelerini kullanan El Mundo Deportivo, "Türk takımı çok iyi oynadı ve önemli dakikalarda kilit sayılar attı. 3’lük atışlarda başarı sağlayamayan Barça, sadece 2 top çalabildi. Barça, birkaç hafta önce İspanyol liginde CAI Zaragoza’ya karşı yenildi ama orada hata tamamen antrenör Pascual’ındı. Fenerbahçe karşısındaki mağlubiyet ise çok basit bir şekilde Türkler daha üstün olduğu için alındı" değerlendirmesini yaptı.

Diğer Kalatan gazetesi Sport da "Layık olunan bir yenilgi" başlığı altında "Barça, Avrupa Ligi şampiyonu olduktan sonraki ilk yenilgisini aldı. Bir yenilgi belki çok fazla şey değiştirmez ama bu olay Barça’da bir dönemin sonu ve yeni başlangıç olmalı" şeklinde ifadeler kullandı.

"Barça kötü başladı berbat bitirdi!" diyen Sport, "Antrenör Spahija’nın Fenerbahçe’de bir takım yaratmayı başardığını ve Barça karşısında oyunu tamamen kontrolü altında tutmasını bildiğini" vurguladı.

Marca gazetesi de maçı "Barça tam takım düşüyor. Fenerbahçe, salonu istila ediyor" başlığı altında okuyucusuna duyurdu. Haberde, 13 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olan Fenerbahçeli Ukiç’in Katalan takımının mağlubiyetinde önemli rol oynadığını ve "Türklerin çok rahat sayılar bulduğunu" yazdı.

"Dahi Ukuç'li Fenerbahçe, Ragal Barça’ya karşı kazanıyor" ifadesini kullanan AS gazetesi de eski Barcelonalı basketbolcu Ukiç’in "maçın ritmini değiştiren isim" olduğunu kaydett

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Beşiktaş - Porto maçı yerine bu maçı izledim.Gerçekten mükemmel oynadı Fb. 8)

Adith demiş ki:
_By_DaDaSsS_ demiş ki:
Adith demiş ki:

Tabi siz PORTOLUSUNUZ.

Yazık yazıkk....

Ne alaka :?: Bu maç bjk maçından çok daha heycanlı ve önemliydi.Lütfen saçma sapan yorumlar atmayın.
Aynen bende fb maçını izledim ne alaka daral:

Adith demiş ki:

Bunu izlediysen Beşitaş - Porto macı yerine bunu izledim niye diyosun ? Bununla ne alakası var size hangi macı izlediniz diye soran mı oldu makara:

_By_DaDaSsS_ demiş ki:
Adith demiş ki:

Bunu izlediysen Beşitaş - Porto macı yerine bunu izledim niye diyosun ? Bununla ne alakası var size hangi macı izlediniz diye soran mı oldu makara:
Tartışmaya girmeyeceğim. :byes:

Yukarı Alt