1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

'Faturayı Siz Ödeyeceksiniz'


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles

  [​IMG]

  DTP İstanbul İl Başkanı Avcı "Sokaklar Yanıyor. Faturayı Bize Kestiler. Yok Öyle Yağma, Faturayı Siz Ödeyeceksiniz" Dedi.

  Demokratik Toplum Partisi (DTP) İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı, haklarını demokratik zeminde alamazlarsa pratik çözüm arayışı içine gireceklerini söyledi. Mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerini belirten Avcı, "Sokaklar yanıyor. Faturayı bize kestiler. Yok öyle yağma, faturayı siz ödeyeceksiniz." dedi.

  Geçtiğimiz Cuma günü 37 üyesi hakkında siyasetten süreli olarak men kararı alınarak kapatılmasına karar verilen DTP'deki gerginlik devam ediyor. DTP'nin Beyoğlu'ndaki il binası önünde, parti üyesi yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında kapatma kararı protesto edildi. Açıklama sırasında terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile PKK terör örgütü lehine Türkçe ve Kürtçe sloganlar atıldı.

  Konuşmasına "Barışın militanları" diyerek başlayan DTP İl Başkanı Mustafa Avcı, alınan kapatma kararının hukuki değil, tamamen siyasi olduğunu söyledi. Bir partinin kapatılırsa bir başkasının açılacağını belirten Avcı, "Kapatarak hangi soruna çözüm bulacaklar ya da buldular?" sorusunu yöneltti. Uzun yıllar boyunca kandırıldıklarını belirten Avcı, "Kandırma ve tasfiye planlarını deşifre ettik. Kafatası ve şoven yaklaşımları sergileyen CHP ve MHP'nin yanına, açılımı fiyaskoyla sonuçlanan AK Parti de katılmıştır." dedi.

  Konuşmasının bazı bölümlerinde partililere Kürtçe seslenen Avcı, "Bizi kendi çizgilerine çekmeye çalıştılar ama olmadı. Partiyi kapatarak bizi satın almak istiyorlar." dedi. İl Başkanı Mustafa Avcı, yaptığı basın açıklamasında haklarını demokratik zeminde alamazlarsa pratik çözüm arayışları içine gireceklerini söyledi. Mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerini belirten Avcı, "Sokaklar yanıyor. Faturayı bize kestiler. Yok öyle yağma, faturayı siz ödeyeceksiniz." dedi. Avcı, konuşmasının ardından bina önündeki açıklamanın sona erdiğini belirterek partililerden dağılmalarını istedi.

  Yaşları oldukça genç olan bazı partililerin şapka, bere ya da kaşkol ile yüzlerini gizlemeye çalıştıkları görüldü. Bu grup, açıklamanın ardından ara sokaklara dalarak birçok otomobil, işyeri ve eve zarar verdi.​
   
 2. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bunlara 2 tane kobra helikopter ne iyi gider .. Ah ah..
   
 3. TheRage

  TheRage olduser

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.237
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

   
 4. Heisenberg

  Heisenberg olduser

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.208
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Rusya/Voronej

  :coffee: