1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Fatih'te ünlü bir lisede domuz gribi vakası çıktı


 1. TorQ

  TorQ rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.693
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Satasma Baba Yorgun xD

  ABD'de bir süre kaldıktan sonra Türkiye'ye dönen lise öğretmeninde domuz gribi tespit edildi.

  Fatih'teki bir lisede görev yapan Edebiyat Öğretmeni G.Y ve İngilizce Öğretmeni, İngilizce dil projesi çalışması kapsamında ABD'ye gitti. ABD ziyaretinden pazar akşamı dönen öğretmenlerden G.Y kendisini iyi hissetmediği gerekçesiyle Pazartesi günü rapor almak için okula geldi. Öğretmenlerle sohbet eden fakat derse girmediği öğrenilen G.Y, arkadaşlarının "Domuz gribi kapmış olmayasın" uyarıları üzerine Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. G.Y'de yapılan testler sonucunda "domuz gribi" virüsüne rastlandı. ABD'ye giden diğer öğretmene de testler uygulanırken, bu kişide virüse rastlanmadı. Olayın duyulmasının ardından okula gelen basın mensuplarına okul idarecileri açıklama yapmaktan kaçındı. Okul bahçesindeki birkaç öğrencide gazetecilere konuşmasın diye sınıflara alındı. Öğrencilerin teneffüslerde de bahçeye çıkmadıkları görüldü. Bu arada okulun beden eğitimi öğretmenlerinden Seyithan D. "domuz gribi" iddiasını doğruladı. Öğretmen arkadaşlarının proje kapsamında ABD'ye gittiklerini belirterek, "Pazar akşamı döndüler. Edebiyat öğretmeni arkadaşımız kendisini iyi hissetmediğini ve hasta olduğunu söylemiş. Okuldaki diğer arkadaşların domuz gribi uyarısı üzerine rapor alıp Haseki'ye gitmiş. Burada yapılan testler sonucunda da öğrendiğimiz kadarıyla domuz gribi tespit edilmiş" dedi.

  BAKANLIKTAN YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

  Sağlık Bakanlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

  "Ülkemizde tespit edilen domuz gribi (İnfluenza A/H1N1) vakalarından biri ABD'de bir süre kaldıktan sonra 31 Mayıs 2009 tarihinde ülkemize dönen ve öğretmen olarak görev yapan bir vatandaşımızdır. Şikayetleri 29 Mayıs 2009 tarihinde başlayan kişi, ülkemize döndükten sonra 1 Haziran 2009 tarihinde

  çalıştığı kurumdan sevk kağıdı aldıktan sonra sağlık kurumumuza başvurmuştur. Yapılan tetkikler neticesinde domuz gribi olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu vaka yeni bir vaka olmayıp daha önce açıkladığımız 7'inci vakadır."
   
 2. By_DaDaS

  By_DaDaS rank8

  Kayıt:
  8 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.022
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sana Bi KORUM.

  Bizim Hoca Diyor Hastalık Önceden Hayvandan İnsana Gecerde Şimdi (Grip) İnsandan Hayvana Bulasıyor :D
  İnsanlar Domuzlasmıs diyo
   
 3. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  Ne diyosun xS
   
 4. TorQ

  TorQ rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.693
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Satasma Baba Yorgun xD

  Hayret Ya :D