TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Fenerbahçe'nin ve Milli Takım'ın efsane oyuncularından teknik direktör Oğuz Çetin ilk kez Aksiyon Dergisi'ne konuştu.
- Resim Silinmiş.
Çetin, Milli Takım'da Fatih Terim ile çalışmanın zorluğundan Fenerbahçe'de geçen günlerine kadar Behram Kılıç'ın her sorusuna açık yüreklilikle cevap verdi.

Eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'le görev yaparken zorlandığını belirten Oğuz Çetin, "Ben, Metin ve Müfit hocalara göre her zaman fikrini söyleyen, direten, konuşan, etkin olmaya çalışan bir yapıdaydım. Fatih hoca bu konularda dışarıya karşı bizi korumamış olabilir ki korumadı. Çünkü bizim için 'Bunlar konuşmaz, susar' gibi eleştiriler oldu. Ekip başı çıkıp, 'Bir dakika kardeşim! Ne diyorsunuz? Oğuz şöyledir, Metin böyledir' falan demeliydi bana göre. Demedi." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin antrenörlüğünü yaptıktan sonra Terim'in yardımcılığını üstlenen Oğuz Çetin, Fatih Terim'in dışarıdaki imajına göre kimseyi dinlemeyen dominant bir kişiliğe sahip olduğunu vurguladı:

"Ancak öyle bir şey yok. Kamplara girmeden önce yapılan bütün çalışmalar benden geçerdi. Tabii ki son karar hocanın. Kadro oluşumu, oyuncu takibi, oyuncularla ilgili direttiğimiz konular... Ama daha da önemlisi, 90 dakika içinde de çok aktiftik. Oyunun gidişatına tesir edecek kararlar aldık." Terim'in zaman zaman kendilerini dinlediğine, bazen de kulak asmadığına dikkati çeken Oğuz Çetin, 4,5 yıllık görev süresince etik değerlere bağlı kaldığını dile getirdi. "Ekip başı ekibini korur." sözlerinin altını çizen Çetin şöyle devam etti: "Biri öttüğü zaman o öten kişiye haddini bildirir. Ama bildirilmedi. Bildirilmemesi sebebiyle biz geri planda kaldık. 'Fatih hocadan sonra Oğuz hoca, Metin hoca devam edebilir' demediler. Niye?" Kamuoyu oluşturmadığını anlatan Çetin, "Biz saygı duyduğumuz bir büyüğümüz ile çalışmanın dezavantajını yaşadık. Fatih Terim ile çalışmak kendi içinizde avantajdır." değerlendirmesinde bulundu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt