1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Fatih Tekke, Fedor Tekkeyev oldu (!)


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  [​IMG]

  Zenit takımında yabancı kontenjanından dolayı forma bulmakta zorlanan Fatih Tekke'nin sürpriz bir kararla Rus vatandaşlığına geçtiğini ve Fedor Tekkeyev adını aldığını haberi bomba etkisi yarattı

  Turkrus.com adlı internet sitesinin haberinde Fatih Tekke'nin Rus vatandaşı olma kararını dün gece St. Petersburg'daki Antalya Restoran'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı duyuruldu. Fatih Tekke'nin, Rus vatandaşı olurken kolaylık olsun diye adını Fedor, soyadını da Tekkeyev olarak değiştirdiğinin duyurulduğu şaka haber şöyle devam etti:
  "Fatih'in son anda açıklanan basın toplantısına gelen Türk gazeteciler, uzun süredir Rusya'yı terk etmek istediğini tekrarlayan genç futbolcunun bir Avrupa kulübüne transfer haberini açıklayacağını sanıyordu. Ancak Fatih Tekke, 'Türk vatandaşlığını da korumak kaydıyla Rus pasaportu da alma kararı verdim. Bunu yabancı kontenjanından çıkmak için yaptım' dedi."

  Haberde Tekke'nin konuşması şöyle devam etti:

  "Ama işin doğrusunu itiraf edeyim. Vize, registrasyon işlerinden de çok sıkıldım. Her köşe başında polis durdurup pasaport soruyor. Hatta Tomsk deplasmanında saha kenarında güvenliği sağlayan polis tam ben gole giderken sahaya girip pasaport sormaya kalktı! Olacak şey değil. Pozisyon heba oldu. Ayrıca her seferinde UVİR'de kuyruğa gir, bekle, evrak tamamla, hatta bazen rüşvet ver. Bunlara da dayanamadım. O yüzden Rus vatandaşlığını aldım. Şimdi hayatım kolaylaşacak."
  Bir Türk gazetecinin sorusu üzerine Fatih Tekke, "Kararımda Fatih Terim'in beni milli takıma çağırmaması da etkili oldu. Zenit'te ki yöneticilerim, 'Sen merak etme, araya adam koyar hallederiz, seni Rus milli takımında oynatırız' dediler. Hatta az evvel Hiddink de arayıp, 'Yerin hazır' dedi. Kalbimin yarısı Türkiye'de yarısı burada. Yaşasın Türk - Rus dostluğu" diye konuştu.

  Site haberin sonunda ise bir mesaj yayınlayarak bu haberin tamamen bir nisan şakası olduğunu ve hiçbir gerçeklik payının bulunmadığını açıkladı. Sitenin mesajı şu şekilde:

  "Eğer haberi buraya kadar okuma zahmetine katlandıysanız ne mutlu bize! O zaman bugünün 1 NİSAN olduğunu hatırlayın, şakamızı mazur görün, kahkahanızı atın ve günün "sıkıcı - gerçek" haberlerini okumaya devam edin. Fatih Tekke'nin de bu "özel haber" nedeniyle hoşgörüsüne sığınıyor, kendisine üstün başarılar diliyoruz."
   
 2. Zeratul

  Zeratul rank8

  Kayıt:
  30 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.023
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  †ualle† .
  gerçek sandım yahu :P
   
 3. Prada

  Prada  

  Kayıt:
  31 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.342
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Playboy
  Şehir:
  St Etienne
  pfff :P
   
 4. ReaLPrisoN

  ReaLPrisoN rank8

  Kayıt:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  574
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  süper ya bende ciddi ciddi okuyodum 1 nisanı unutmusum :P
   
 5. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni
 6. AnatoliaFire1

  AnatoliaFire1 rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  4.083
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...