Evet arkadaşlar başlıktada söylediğim gibi bahsettiğim seri yazarı Christopher Paolini'nin Eragon,Eldest,Brisingr kitaplarıdır.Size şunu söyleyeyim ben tam bir fantastik-macera-gerilim-korku ve onların arasında biraz aşk kitapları okuyucusuyum fakat bu seri benim bu zamana kadar okuduğum kitaplardan örneğin diablo serisi,harry potter serisi,narnia serisi yanına yaklaşamaz bu zamana kadar okuduğum en iyi kitap serisidir.Şiddetle tavsiye ederim...

Kitabın 1. serisinden biraz bahsediyim ve diğerlerinin resimleriyle tanıtmak istiyorum.

Hikayemiz Galbatorix adlı bir ejderha süvarisinin ejderhasının ölümünden sonra yeni bir ejderha istemesi ve kabul edilmemesi üzerine bir ejderhayı çalıp onu kara büyülerle kendine köle etmesi ve tüm ejderha süvarilerini birbirine düşürerek onların ölümüne yol açıp kendi kötü krallığını oluşturması ve tüm dünyaya hakim olmak istemesi ve bunun için yaptığı kötülükleri anlatır.

Eragon Carhaval diye bir küçük kasabada yaşayan anne ve babası olmayan dayısı Garrow ve onun oğlu Roran'la normal bir yaşam süren bir çiftçi çocuğudur.Olaylar bir gün elf prensesi Arya'nın Galbatorix'in kalesinden saklı 3 ejderha yumurtasından birini çalmasıyla başlar ve bu ejderha yumurtasını zor da kaldığı için uzak bir yere ışınlar.Bu ejderha yumurtasını basit bir çiftçi çocuğu olan Eragon bulur ve bir süre sonra o yumurtanın içinden mavi bir dişi ejderha olan Saphira doğar.Hikayemiz ise Eragon ve Saphira'ın tüm insanlara umut kaynağı olmaları ve Galbatorix'e karşı verdikleri mücadeleyi okuyucularına heyecan verici ve bir sonraki sayfada neler geçtiğini merak ettirici bir şekilde anlatır.

Kitabımızın 1. serisi Eragon'un filmi yapılmış olup 2. serisi Eldest iste Ağustos ayında gösterime girecektir.Bunlarda serimizin resimleri:

Bu da tanıtım videosudur: http://www.youtube.com/watch?v=ok1sI3PBDrM

Tanıtımı bana aittir zaten amatör özet anlatılışından anlarsınız :wink1: Emeğe saygı lütfen...

süper bir seri bende tavsiye ederim kitapları hala kitaplığımda duruyor 2 şer defa okudum harika birşey :D size bir tavsiye daha kitabını okuyup filmini izlemeyin sakın filmini izledikten sonra kitabını okuyun dediğimi yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız XD

Ben 3'er defa okudum :) ama bana göre her zaman filmden çok kitap iyidir ben ilk kitabı okurum sonra filmi izlerim filmi izlersem kitabı okuyacak hevesim kalmıyo zaten..

fantastik kurgu ve polisiye en çok okuduğum tazlardır..
en çok tess grihistene (CErrah)
ve Grange var bilmem bilirmisiniz kızıl nehirler...
tavsiye edrim..

Nevah demiş ki:
fantastik kurgu ve polisiye en çok okuduğum tazlardır..
en çok tess grihistene (CErrah)
ve Grange var bilmem bilirmisiniz kızıl nehirler...
tavsiye edrim..
Grange'i bilmem mi Kızıl Nehirler kitaplığımın baş köşe sahiplerinden biridir :thumbsup:

kızl nehirler bombaydı ya
niemans ölüodu ama ikincinin filminde niemans karakteride var biliomsn :D

Yukarı Alt