1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Fanatik taraftara ceza!


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Fazlı Akgün başkanlığında toplanarak, her iki maçta polis tarafından çekilen kamera ve fotoğraf görüntüleriyle, olay yeri tutanaklarını inceledi.

  Kurul, 24 Mart 2008 tarihinde oynanan Antalyaspor-Karşıyaka maçında yeni kale arkası tribününde bulunan ve misafir takım tribününe kırık koltuk parçaları atan Semih Turgut ile konuk takım tribününde oturan Karşıyaka taraftarlarından, koltukları kırdıkları, tel örgülere tırmandıkları, saha içi ve trübün olaylarına karıştıkları tespit edilen Korhan İpektepe, Erkan Sarıkayan, ve Metin Arslan'ı 6'şar ay süreyle spor karşılaşmalarını izlemekten men ve bin 316'şar YTL para cezasına çarptırdı.

  Kurul Karşıyaka taraftarlarına ilişkin kararın tebliği için kararın İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesini de kararlaştırdı.

  -DİYARBAKIRSPOR MAÇI
  Kurul 27 Nisan'da oynanan Antalyaspor-Diyarbakırspor maçında saha içerisine atlayan ve güvenlik güçleri tarafından yakalanan Mustafa Aşan'ı da aynı kanunun 17. maddesi gereğinde 657 YTL ceza ödemeye mahkum etti.

  Kurul, cezalandırılan taraftarların ''fanatik taraftar'' listesine alınarak, izlenmesini de karara bağladı.

  -ANTALYASPOR-İSTANBULSPOR MAÇI
  Kurul, 11 Mayıs'ta Antalya'da oynanacak sezonun son maçında alınması gereken önlemleri de görüştü.

  Buna göre, Emniyet Müdürlüğü üst düzeyde tedbir alacak ve maçın sonucuna göre, Antalyaspor teknik heyeti ve futbolculara yönelik muhtemel fiili ve sözlü saldırılara karşı yapılacakları önceden planlayacak.

  Maça İstanbulspor taraftarın gelmeyeceği için de, konuk takım taraftarlarına ayrılan tribünle tampon bölgeye de Antalyaspor taraftarları alınacak.

  Biletler maç günü saat 10.00'dan itibaren satışa sunulacak ve taraftarlar saat 15.00'teki maç için 13.00'ten itibaren stada alınacak.