1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Fallout 3


 1. TrowZeeN

  TrowZeeN Öğretiyorum

  Kayıt:
  24 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  522
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nevşehir

  "Savaş. Savaş asla değişmez. Romalılar köle ve servet edinmek için mücadele ettiler. İspanyollar altın ve toprak şehvetiyle imparatorluk kurdular. Hitler ekonomik süpergüç olabilmek için Almanya'yı parçalayarak biçim verdiler. Ama savaş değişmedi.

  21. yüzyılda, savaş hala bu kazanılmış kaynaklar üzerine. Fakat bu sefer, savaşın ganimetleri silahlardı.
  Petrol ve uranyum. Bu kaynaklar için Çin Alaska'yı istila edecek, ABD Kanada'yı topraklarına katacak, ve Avrupa topluluğu bu çatışmanın içinde eriyecek, dünyadaki son kaynağı kontrol etmeye çalışan diğer milletlerle didişecekti.

  2077'de dünya savaşı fırtınası geri geldi. İki saatten kısa bir zamanda gezegenin çoğu küllere dönüştü. Ve bu nükleer yıkımın küllerinden yeni bir medeniyet yükselmeye çalışacaktı. İnsanlardan birkaçı kısmi güvenlikli büyük yeraltı mahzenlerine, Vault'lara ulaşabildi. Senin ailen de Vault 13'e girebilen gruplardan biri. Dağın altındaki büyük Vault kapısının arkasında güvenle tutuklanmış bu yeni jenerasyon, dışarıdaki dünyadan habersiz yaşadı.

  Vault'taki yaşam değişimle ilgili."

  Fallout ,1997


  [​IMG]

  Yıl 2277... Nükleer savaşın üzerinden tam 200 yıl geçmiştir... Ve o gün bir bebek dünyaya gelir, Washington D.C.'deki Vault 101'de gözlerini hayata, daha doğrusu nükleer yıkıma açar. Yıkımın getirdiği esintiler tüm yaşam enerjisini götürmüştür bu diyarlardan. Vault’lar, kısaca Overseer'ın tüm otoritesini kullandığı büyük kafesler, insanlar için tek güvenli yerler olarak görülmektedir. Atık topraklarda hayatta kalma mücadelesi vermek ya da Vault-Tec şirketinin size sunduğu temiz su ve gıdalarla mutlu mesut tutuklu yaşamak... Fallout tüm gerçekciliği ile tutuklu yaşamak ile hayatta kalmak arasındaki farklı yüzümüze tekrar vurmaya hazır.

  Gelmiş geçmiş en iyi oyun damgasını seve seve bastığımız, yıllanmış muhabbetlerin en temel taşı olan bir oyunu üzerinden yaklaşık 10 yıl geçmişken yeniden yapabilme cesaretini göstermek şüphesiz ki her yapımcının harcı değil. Bazı oyunların devamını getirmek mümkün değildir. Bırakın başka yapımcıları kendi yaratıcısı bile beceremez hatta çoğu zaman cesaret edemez. İşte Fallout böyle bir oyun. Sevenlerinin yenisi beklemediği, beklemeye korktuğu bir oyun. 2008 yılında yeniden yorumlanmasını istemeyeceğimiz kadar kusursuz bir oyun, daha doğrusu bir oyundu; Bethesda bu kısmi güvenli mahzenlerden birine tekrar minik bir bebek düşürene kadar.....


  Kod:
  Mükemmel bir oyun. Oynamayan cok şey kaybeder :roll: 
   
 2. Quxera

  Quxera Bilgiliyim

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.484
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  unun canı cehenneme !

  Denemem lazım bir türlü deneme şansı bulamadım..