Takımı
Besiktas

@hamulo
@cqloss07

Müzik budur işte :kalp:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Duygusuzz demiş ki:

@hamulo
@cqloss07

Müzik budur işte :kalp:
müzik olduğunu biliyoruzda :D anlam veremiyorum ben :mrgreen: :mrgreen:

Takımı
Besiktas
@cqloss07
Bu şarkının çıktı dönem dinleyen kişilerin bazıları intihar etmiş ki benim moralimin çok bozuk olduğu bi dönem karşıma çıktı bu ondan seviyorum :kalp: :mrgreen:

Duygusuzz demiş ki:
@cqloss07
Bu şarkının çıktı dönem dinleyen kişilerin bazıları intihar etmiş ki benim moralimin çok bozuk olduğu bi dönem karşıma çıktı bu ondan seviyorum :kalp: :mrgreen:
sen niye intihar etmedin :!!&%&! :mrgreen: dinledim ama bi anlam yükleyemedim :mrgreen:

Takımı
Besiktas

Şarkıyı dinlemiş olanlar bilir, Falco nun çok içten söyleyişi ve etkileyici melodileri ile insanı derinden etkileyen,tüylerini diken diken eden bir parçadır.

Falco 1984 yılında aynı adı taşıyan albümü ile şöhreti yakaladı,ve tabi bu şarkı ile bir çok kişinin de hayatını etkiledi.Jeanny gerçek bir hikaye üzerine yazılan bir şarkıdır,ve resmi olarak kabul edimemesine karşın tam 41 kişinin intihar etmesine sebep olmuştur.İntihar eden kişilerin psikolojik halleri dışındaki tek ortak özelliklerinin ölmeden önce dinledikleri son şarkı olan ''Jeanny'' idi.Bu yüzden söylenene göre,şarkı Papa II. Jean Paul tarafından yasaklanmıştı.Fakat konu ile ilgili bir resmi kayıt bulunmadığından hikaye de şehir efsanesi olarak kaldı.

Zamanında büyük ses getiren ve spekülasyonlara neden olan şarkı ile ilgili bilinen 2 hikaye var.İlki şarkının imkansız bir aşkı anlattığı üzerinedir.Söylenenlere göre sübyancı bir sapık ''Jeanny'' isimli küçük bir kız çocuğuna aşık olur.Uzun süre gizlice onu takip eder ve birgün ona tecavüz ederek hapse girer.Kızın ailesi olanları öğrendikten sonra olayın üzerini kapatmaya çalışır.Fakat bu ağır yükü kaldıramayan kız dayanamayarak intihar eder.

Yukarıda yazandan daha çok bilinen hikaye ise şudur ; Mafya üyesi bir adam Jeanny (Jennifer) isminde bir kadına aşık olmuştur.Jeanny'de bu adama karşı boş değildir ve aşkını geri çevirmez.Birlikte mutlu bir hayat sürmeye başlarlar,fakat evlenmeye karar verdiklerinde Jeanny gerçeği (adamın bir mafia üyesi olduğunu) öğrenir.Fakat aşkı ondan vazgeçmesini engeller.Adamın o hayatı bırakmasını ister,adamda kabul ederek ayrılır.Fakat eski hayatı onu bırakmamaktadır,geri dönmesi için çağrıda bulunurlar,fakat adam aşkı seçerek eski hayatını reddeder.Bunun üzerine adamdan intikam almak için Jeanny i öldürürler ve suçu adamın üzerine yıkarlar.Adam ömür boyu hapse mahkum olur,fakat onun için önemli olan Jeanny'nin ölmüş olması,onun yokluğudur.Birgün hapiste bu şarkının sözlerini yazar,ve Jeanny'nin ölmüş olmasına daha fazla dayanamayarak intihar eder.Kodesinde ölü bulunduğunda bırakmış olduğu kağıtta bu şarkının sözleri yazılıdır.

Al oku uydurmuyorum :muck:

Takımı
Besiktas
The__Prestige demiş ki:
bunuda biliyorum buda güzel ama adamın tipini hiç sevmiyorum ya :lol:

bizdede zevk var neyin tribindesin :D :mrgreen:

Takımı
Besiktas
The__Prestige demiş ki:
Duygusuzz demiş ki:
onu bilmiyorum bak :coffee:
Bayağı güzel. 80-90s müzik hastalığı varda ben de :D
tamam biliyorum bunu ismini unuttumuşum buda çok güzel şarkı :thumbsup:
bende 196+ şarkıların 11 GB arşivi var içinde çok sevdiğim müzikler var insanı alıp götürüyor

Takımı
Besiktas
The__Prestige demiş ki:
sanırım buda 90-92 arası steelheart

battlefield vietnam müziklerini dinledinmi onların içindede çok güzel müzikler var ayrıca full metal jacked sountrack'ları gibi birçok eski filmden hep buldum müzik çok iyiler var

Duygusuzz demiş ki:
The__Prestige demiş ki:
battlefield vietnam müziklerini dinledinmi onların içindede çok güzel müzikler var ayrıca full metal jacked sountrack'ları gibi birçok eski filmden hep buldum müzik çok iyiler var
Full metal jacked'i biliyorum fakat müziklerini indiripde dinlemedim. BF'nin bir müziği vardı sanki telefonda :D

Queen de güzel dinlemediysen dinle bence

Yukarı Alt