Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Facebook kendi oyununu arıyor!

Facebook işi gücü bıraktı, oyununu aramaya başladı: Peki ama Facebook kendi Halo'sunu nasıl bulacak?


İnternet üzerinde oyun oynama alışkanlığı büyük bir hızla artıyor. Bu artış Facebook üzerinde de gözle görülebilir oranda bir hız kazanmış durumda. Sanal çiftçilik oyunu Farmville'in beklenmedik başarısı hem oyun geliştiricileri, hem de Facebook'un yöneticilerini dikkatlerinin bir kez daha oyun konusuna çevrilmesine neden oldu.

Şu anda Facebook üzerinde her gün düzenli olarak Farmville oynayanların sayısı 32 milyon civarında. Facebook'un 400 milyonluk nüfusunun yaklaşık 300 milyonu da her gün en az bir oyuna vakit ayırıyor.

Facebook'un platform yöneticisi Gareth Davis, San Fransisco'da düzenlenen oyun geliştiricileri fuarında yaptığı konuşmada Farmville'in firması Zynga'nın 1 milyar dolarlık bir şirket haline geldiğini ve bir oyun platformu olarak Facebook'un önemine dikkat çekti. "O büyük oyun orada bir yerde ve bu oyun size gelecek" diyen Davis, oyun geliştiricilerinden o oyunu bulmalarını istedi: "Büyük bir oyun platformuna baktığımızda, simge haline gelmiş bir oyun olduğunu görebiliyoruz. Mario ve Halo buna birer örnek. Her ne kadar bugün Facebook'ta çok iyi oyunlar olsa da, henüz simge bir oyun yok. Facebook'un Mario'su hala dışarıda bir yerlerde..." dedi.


 
Yukarı Alt