1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Facebook'un kafası karıştı!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Facebook e-postaları yanlış adreslere gönderince... İşte dev sitenin yaşadığı son sorun.

  Geçtiğimiz hafta Facebook'ta yaşanan hata ortalığı karıştırdı. Facebook'un kodlarında oluşan bir bug yüzünden e-postalar farklı kişilere gitmeye başladı. Her ne kadar hata hemen farkedilip birkaç dakika içerisinde çözümlense de bu birkaç dakika içerisinde birçok e-posta farklı kullanıcılara gitmiş ve büyük bir güvenlik açığı oluşturmuş oldu.

  Facebook bu durumdan kaç kullanıcının etkilendiği ya da ne tür e-postaların yanlış yönlendiği konusunda bir açıklama yapmazken oluşan açık Facebook'un güvenlik sorunlarını tekrar tartışma konusu haline getirdi.

  Bildiğiniz gibi Facebook Aralık ayında güvenlik ve gizlilik ayarlarını değiştirmiş ve insanlara daha fazla gizlilik sağladığını iddia etmişti. Fakat yeni gizlilik ayarlarıyla birlikte ortalık birden karışmış, profillerin bazı bölümleri gizlenirken istenmeyen bazı bilgiler de daha kolay ulaşılabilir hale gelmişti.

  2008'in Mart ayında da yine böyle bir gizlilik problemi yaşanmış, gizli olarak kaydedilen fotoğraflar herkesin görebileceği bir hale gelmişti.