EliteTurk

Aileden
Kayıt
26 Ekim 2008
Mesajlar
9.661
Beğeniler
0
Şehir
Antalya Beach
Facebook'tan yeni uygulama
Akıllı telefon sahipleri bir tişört veya kartivizite 'tıklayarak' Facebook profillerine ulaşabilecek
Dünyanın en çok trafik alan sitelerinden Facebook, üyelerinin profillerine ‘barkod’ koyabilir. Henüz denemeleri süren QR barkod uygulamasıyla, üyeler kendi sayfalarına linkli barkodu kopyalayıp istediği mecrada kullanabilecek.

Techcrunch sitesinde yer alan habere göre Facebook yönetimi, üyelerin kendi profil adreslerini daha kolay yaymasına olanak sağlayacak QR barkod uygulamasını başlatmayı düşünüyor.
Sayfasına kendi profiline ait özel QR barkodu bulunacak olan üye bunu kopyalayıp istediği dijital veya fiziki mecrada ‘Facebook sayfasına geçiş kapısı’ olarak kullanacak.
Kare şeklinde siyah-beyaz bu grafikler, akıllı telefonlardaki QR okuyucular aracılığıyla okunup içindeki bilgi ve linki aktive ediyor. Facebook'taki QR kodlarda da kişinin Facebook üyelik bilgileri ve sayfasının linki yer alacak.
Örneğin bu kare şeklindeki kodu alıp tişörtünüze bastırırsanız, kod okuyucu uygulama bulunan akıllı telefon sahibi biri tişörtünüzden kodu okutup direct sizin Facebook profilinize gidecek. Bu elbette ürün, firma, sosyal topluluk vs gibi sayfalar için de kullanılabilecek, üretilen Facebook hedefli QR kodlar kartvizitlere, ilanlara, panolara, CD ve DVD kutularına ve daha binlerce mecraya basılabilecek.
 
Yukarı Alt