1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Facebook'ta skandal


 1. Pergio

  Pergio rank8

  Kayıt:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.131
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Facebook'ta çok tehlikeli güvenlik boşluğu

  Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcıların başkalarının özel sohbetlerini görebilmesine olanak tanıyan bir güvenlik boşluğunu kapatabilmek için sohbet sistemini geçici süreliğine devre dışı bırakmak zorunda kaldı.

  TechCrunch tarafından keşfedilen güvenlik hatası, Facebook'un kullanıcılara kendi özel ayarlarını görmelerini sağlayan bölümünde bulundu.

  TechCrunch’tan Steve O'Hear sorunu açıklarken, "Sitede büyük bir güvenlik hatası var, öyle ki bu hata birkaç tıklamayla kullanıcılara başka hernangi bir kullanıcının arkadaşlarıyla olan özel sohbetlerini görme imkanını veriyor. Sadece sohbetleri değil, gönderilen arkadaşlık tekliflerinin ve ortak paylaşılanların da görülebilmesine yol açıyor" dedi.

  Facebook'tan yapılan açıklamada ise, 'sınırlı bir süre için bir virüsün bazı kullanıcıların sohbet mesajlarının ve arkadaşlık isteklerinin başka kullanıcılar tarafından görülmesine yol açtığı' kaydedilerek, 'yetkililerin konuyla ilgilendiği ve bu nedenle sohbet kısmının geçici bir süre için devre dışı kaldığı, ancak sorunun çözüldüğü' belirtildi.

  [​IMG]