daha önce verildimi bilmem ama adam olayı çözmüş ilgi çekici bi yazı

Evet sevgili okuyucularım. Şimdi sizlere Facebook üzerinde avlanmak ile alakalı bazı tüyolar vermek istiyorum. Çoğu kullanıcının aksine ben, facebook a, ilkokul arkadaşlarımı bulmak gişbi bir salaklık yapmak için girmedim. Zaten ilkokul arkadaşlarımı da pek sevmem, tembeller sırasında otururdum, beni dışlarlardı, çok kavgacıydım. Ayrıca ilkokul aşkımı da gördüm, dubaya dönmüş, hiç işim olmaz.

Facebook�da bulunma amacım, tabi tahmin edeceğiniz gibi, AV idi. Zaten �yeni� sayılabilecek bir oluşum olduğu için, görgüsüz halkımızın hemen akın edeceğini biliyordum. Ama bu durumdan hiç şikayetçi değilim. Bayburtluların dediği gibi, �AV AVDIR!�. Sonuçta bir çok arkadaşımın profillerinde geze geze hedeflerimi belirledim. Epey de talibim çıktı ayrıca. Bereketliydi, fazlasıyla.

Şimdi efendim, Facebook üzerinde ilk salvomu, ota boka bir ton gruba girerekten yaptım. Gruplara girip girip, abuk sabuk şeyler yazıyordum. Tıpkı Myspace örneğinde olduğu gibi, burada yaptığım bu abukluklar da, �SALAK� olan karı kısmının dikkatini çekti. hemen �Ya ne demek istedin :DD� gibi mesajlar almaya başladım. Doğru yolda yürüdüğümden emindim.

Grup olayları önemli olaylardır arkadaşlar. Bunlara dikkat etmelisiniz. �Aşkla Yaşayanlar� gibi bir gruba girip kendinizi romantik felan göstermeye çalışıp da (yapmayın, çok gülerim), bir yandan �cCc Ülkücü Gençlik cCc� gibi bir gruba üye olursanız, kendi kalenize gol atarsınız. (ha ben yaptım oldu, ama siz ben değilsiniz, bunu unutmayın)

Facebook da �profil fotosu� seçimi, aynı myspace örneğinde olduğu gibi, hayati önem taşıyor. Ayrıca kendi resminiz yerine �Recep İvedik� resmi koymak gibi salakça muziplikler artık işe yaramıyor. Zaten Recep İvedik gibi bir saçmalığı komik buluyorsanız, burayı okumayı bırakın, defolun gidin. Şahan a da oldum olası uyuzumdur zaten. Dediğim gibi, profil fotoğrafınızı iyi seçin.

Şimdi gelelim �Poke� gerçeğine. Valla açıkça söylemek gerekirse, ben henüz fazla kullanmış değilimj o olayı. Ama o olaydan epey ekmek yiyen arkadaşımız varmış. Ben �poke back� seçeneğiniş kullanıyorum genelde. Ama akıllanmayıp 120 defa poke lamak da süper ayrı bir denyoluk. Beğendiysen mesaj at be kızım, ne uğraştırıyorsun zırt pırt.

Poke kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar da var tabi. Siz siz olun, poke olayını haraslamayın, şansınızı düşürmeyin. Zart diye ekle arkadaşım. Cesur olun biraz, AVCISINIZ siz! Poke muş, mesajmış felan, zor işler bunlar.

Super Wall - Fun Wall gibi gerizekalı uygulamaları yüklerseniz, profiliniz keşmekeşe dönüşecek ve ilgi çekici bir yanı kalmayacaktır. Zaten o saçmalıkları kullanan insanları da anlayamıyorum. DENYO musunuz arkadaşım? �8======D bu bir arkadaşlık gülü, forwardla bak neler olacak� tarzı mesajlardan ne anlıyorsunuz? Ayrıca super wall ve fun wall kullanıp da, ekmek çıkartabilen insan görmedim hiç. Ağır saçmalık.

Facebook un güzelliklerinden biri de, şu �event� muhabbetleri. Takibe aldığınız hatun un katılacağı konserleri, eğlenceleri felan takip edip, tenhada kıstırabilme şansınız var. Ama yine de, dediğim gibi, hanzo olmayın, dikkatli olun. Yoksa kız korkar ve kaçar, elde vitesle kalırsınız.

�Mutual Friends� olayına dikkat kesilin sevgili dostlarım. Bir arkadaşınız üzerinden muhabbet açıp, kafesleme yapabilirsiniz (ben denedim, başardım, acaip işe yarıyor). Ama sakın �sen Mustafa�nın arkadaşıymışsın, ben onu çok severim asdasdasdasdasd� gibi mesajlar atmayın, şansınızı tornaya sokmayın. Genelde ortak �karı� tanıdıklardan (bakınız arkadaş demiyorum) muhabbet açarsanız, daha güçlü sonuçlara ulaşabilirsiniz. Çünkü karılar devamlı birbirleriyle yarış halindedir, bunu ASLA ama ASLA unutmayın.

Profil oluştururken �Favorite Movies� bölümüne, benim gibi �Davaro� felan yazarsanız, dikkat çekici olabilir ama, ben zaten yeteri kadar ünlü ve tanınan biri olduğum için �Aha bir Erhan Klonu daha� diyebilirler, şansınızı düşürebilirseniz. Mümkün olduğu kadar orjinal olmaya çalışın.

Mümkün olduğu kadar az application eklerseniz, sizin için daha iyi olur, zira belli bir süreden sonra zaten ota boka request/invitation atacaklar, delirmeniz olasıdır.

Friend request leri sakın ama sakın �we dated, we hooked up vs.� gibi şeylerle karşılamayın, sizi izleyen, dikizleyen taze ekmeklerin gözünden çok kötü etkiler yapabilir. O yüzden metin olun, gizem kasın biraz. Kuul yapınca, herşey gayet klas oluyor, haberiniz olsun.

Önemli bir detay da, SAKIN ola ki ota boka request/invitation göndermeyin. En sonunda insanlar �EEH YETER BE� diyecek zira. Mala yapma yolundaki şansınızı korumaya gayret edin sevgili dostlarım.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar diyebilirim. Ancak yine ufak tefek bazı tüyolarla kapatmak istiyorum;

- Filmlerle alakalı gruplarda iyi ekmek var. Özellikle entel fransız filmleriyle alakalı gruplara girip 2-3 laf cambazlığı yaparsanız, hedefi vurabilirsiniz. Filmler hakkındaki bilgileri de �ekşisözlük� den alabilirsiniz. Oradaki enteller her ir şeyi yazıyorlar zaten.

- Müzikle alakalı çok fazla bir olayımız yok burada malesef. Çünkü ne hikmetse herkes aynı şeyleri dinliyor. Mesela �Kayne West - Stronger� buna güzel bir örnek olabilir. Yani müzik geyiği yaparak, fazla ekmek çıkartamazsınız, dikkat edin.

- İlkokul arkadaşlarınızı kaldırmaya çalışmayın, saçma olur.

- Lisede size yazan, ancak yüz vermediğiniz kızlarla karşılaşacaksınız. �Off be abi, hatun sülün gibi olmuş� diyeceksiniz belki. Ama umutsuz vakadır, kastırmayın boşuna, kaybedersiniz. Tazecikler varken ne diye eski işler peşine düşer ki zaten insan?

- Ferdi Arslan, Kivanc Kekan ve Kerem Kaynak dan uzak durun, LANETLİDİR onlar.

iyi Avlar!
:popcorn:

Yukarı Alt