1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Facebook'ta cinsel hastalık!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Facebook salgın hastalık yayıyor! Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un bulaşıcı bir hastalığın daha fazla görülmesine yol açtığı öne sürüldü.

  İngiltere'de sağlık uzmanları, cinsel yolla bulaşan bir hastalık olan frenginin bazı bölgelerde yeniden ve artarak görülmeye başlamasını sosyal paylaşım sitesi Facebook'a bağlıyor.

  Sağlık görevlilerine göre, İngiltere'de Facebook'un en popüler olduğu Sunderland, Durham ve Teesside bölgelerinde virüs daha fazla görülmeye başlandı. Zira, Facebook insanlara cinsel ilişkiye girmek için daha fazla kişiyle buluşma olanağı sunuyor.

  Teesside'daki kamu sağlığı direktörü profesör Peter Kelly, sağlık çalışanlarının sosyal paylaşım siteleri ve vakalardaki artış arasında bağlantıyı ortaya çıkardığını, vakaların bilhassa genç kadınlar arasında yaygın olarak görüldüğünü söyledi.

  Kelly, "Frengi yıkıcı bir hastalıktır. Gelişigüzel partnerlerle korunmasız cinsel ilişkiye girenlerde risk yüksektir. Genç kadınlarda frengi vakalarında dört misli artış görüldü. Bireylerin isimlerine sahip değilim, sadece rakamsal olarak veriler elimde ve bu siteler aracılığıyla cinsel ilişki yaşayan insanlardan birkaçını biliyorum. Sosyal paylaşım siteleri, insanların tek gecelik, geçici cinsel ilişkiler yaşamasını daha kolay hale getiriyor" diye konuştu.

  Teesside'da geçen yıl 30 frengi vakası tespit edilirken, bu yıl sayının çok daha yüksek olduğu söyleniyor. Araştırma, Sunderland, Durham ve Teesside'daki gençlerin bu tür sosyal paylaşım sitelerini ülkenin geri kalanına oranla yüzde 25 daha fazla kullandığını ortaya koyuyor.