1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Facebook'da bir yılda kaç dakika geçiriyoruz?


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.

  Facebook, MySpace, Twitter... Hangi sosyal ağda kaç dakika geçiriyoruz; hangisi önde gidiyor?

  Nisan ayında Facebook kullanıcıları 13,9 milyar dakikalarını sitede harcadılar. Bir sene önce ise kullanım süresi sadece 1,7 milyar dakikaydı. Yedi kat artan kullanım süresi Facebook'un sosyal siteler arasındaki üstünlüğünü iyice perçinlediğini gösteriyor.

  MySpace ise 5 milyar dakika ile Facebook'un ardından ikinci sırada geliyor. MySpace için bu değer geçen seneye oranla %31'lik bir düşüş anlamına geliyor.

  Ama Facebook'un bu üstünlüğü birinciliğin garanti olduğu anlamına gelmiyor. Alt sıralardan rekor bir hızla yükselen Twitter, 2009 Nisan ayındaki 300 milyon dakikalık kullanım oranı ile %3712 artış sağlamış durumda. Yani geçen senenin 37 katı...

  Nielsen araştırma şirketinin yaptığı araştırma eski MySpace kullanıcılarının büyük oranda Facebook'a kaydığını gösteriyor. Ama ne Facebook ne de MySpace bu listeye demir atmış değil. Friendster'ın gündemde olduğu, MySpace'in yenilemez kabul edildiği zamanları da hatırlamak gerek.

  Twitter ise oldukça ilginç bir grafiğe sahip. Patlama yaparak artan kullanım süresine rağmen Twitter kullanıcıları pek sadık değil: Siteye üye olup bir ay boyunca kullanan üyelerin bir sonraki ay geri dönmeme oranı %60. Ünlülerin hayatlarını bu mikro-blog sitesine a açmalarının kullanıcı sayısını büyük oranda arttırdığı bir gerçek. Ama Twitter kullanıcılarını tekrar geri getirmenin bir yolunu bulamazsa, grafiği yakında yokuş aşağı yuvarlanmaya başlayabilir.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017