EliteTurk

Aileden
Facebook üzerinden para kazandılar!

Yurtdışında faaliyet gösteren Türk Vakfı, Facebook'ta 100 bin dolar kazandı

Merkezi Amerika'da olan ve üyeleri yurtdışındaki Türklerden oluşan Bridge to Türkiye Fund (BTF), facebook sosyal iletişim sitesi üzerinden dünya çapında düzenlenen Chase Community Giving yarışmasında, 50 binin üzerinde oy toplamayı başararak yarışmayı 5. sırada tamamladı ve 100 bin dolar ödül kazandı.

Büyük finans kuruluşlarından JPMorgan Chase bankası, kurumsal sosyal sorumluluk girişimi olarak düzenlediği Chase Community Giving yarışmasında dünyanın çeşitli bölgelerinden 100 farklı sosyal projeyi bir araya getirdi. Türk çocuklarının eğitimine destek projesi ile yarışan BTF, facebook üzerindeki çeşitli Türk gruplarının da desteği ile ödül sıralamasına girmeyi başardı. Yarışmada Afrika kıtasındaki çocukların ailelerinden zorla alınıp asker olarak yetiştirilmelerini engelleme amaçlı projesiyle yarışan Invisible Children vakfı ise en çok oyu toplayarak 1milyon dolar ödüle sahip oldu.

Bridge to Türkiye Fund'ın saymanı İsmail Arslan, duyarlılık gösterip kendilerine bu yarışmada destek olan herkese teşekkür etti. En çok desteği Facebook üzerinde faaliyet gösteren Türk Bayrağı hayran grubu üyelerinden aldıklarını ifade eden Arslan, kazanmış oldukları bu ödül ile Türkiye için önemli bir eğitim kaynağı sağlamış olduklarını belirtti. Türkiye'den projelerine eşit miktarda katkı sağlayabilecek yerel bir ortak ile çalışmayı istediklerini sözlerine ekleyen Arslan,imkanları olmadığı için eğitimlerine devam edemeyen çocuklara destek verebilecekleri bir projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Türkiye'nin özellikle kırsal kesimlerindeki imkansızlıklardan etkilenerek,Türkiye'ye vefa borçlarını ödemek üzere yola çıktıklarını ifade eden Arslan,"Önce birilerinin birşeyler yapması gerekiyor dedik, daha sonra kendimizin de birileri olduğunu farkettik ve şu anda bu felsefe ile her geçen gün yanımıza yeni gönüllüler ekleyerek yolumuza devam ediyoruz." diye sözlerine ekledi.

BRIDGE TO TÜRKİYE FUND NEDİR ?

6 senedir faaliyet gösteren Bridge to Türkiye Fund (Türkiyemize Köprü Vakfı), Türkiye'nin sosyo-ekonomik açıdan imkanları kısıtlı olan kesimlerine hizmet etmek üzere, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının kurduğu ve tüm üyelerinin tamamen gönüllü olarak çalıştığı bir yardım vakfıdır. Merkezi ABD'de olmasına rağmen internetin sağlamış olduğu küresel platform sayesinde dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türklerden destek almaktadır. Türkiye'de yürütülmekte olan, çocuklara yönelik eğitim projelerini destekçilerine tanıtıcı kampanyalar düzenleyerek maddi kaynaklar üreten vakıf, bugüne kadar Türkiye'ye 100'ün üzerinde proje için 350 bin dolar değerinde yardım iletmiştir.

Yukarı Alt