1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Facebook Kullananlar Dikkat!


 1. lemonade

  lemonade exlmanager

  Kayıt:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.422
  Beğenilen Mesajlar:
  33
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  студент
  Şehir:
  Белгород
  'Takvimime' uygulamasına kanmayın
  Facebook'ta zararsız gibi görünen ancak tüm kişisel bilgilerinizi toplayan Takvimime uygulamasına dikkat.
  [​IMG]
  Yaklaşık 800 milyon üyeye sahip olan Facebook’u en çok kullanan ülkelerden birisi de Türkiye. 10 milyona yakın kişi ülkemizde Facebook kullanıyor. Bu rakam Facebook dolandırıcılarının iştahını kabartıyor. Üst üste yayınlanan tehlikeli Facebook uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

  Geçtiğimiz haftalarda davetleri çoğalan Takvimime adlı uygulamaya pek çok Türk Facebook kullanıcısı üye oldu. Ancak bu uygulama aslında kişisel bilgileri ele geçirmek için tasarlanan ve bunu 'yasal' gibi görünerek yapan bir olta yazılım.

  Techno-Labs'in haberine göre Facebook Apps tarafından güvenilmez olarak işaretlenen uygulama, arkadaş listesini, paylaşımları ve kişisel bilgileri ele geçiriyor. Üstelik bunu yaparken kullanıcıdan 'izin' istiyor.
  Uygulama temelde arkadaşlarınız için bir doğum günü listesi oluşturmanız için hazırlanmış gibi gözüküyor. Kendinize ait bir takvim oluşturmak için, yakın arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı uygulama üzerinde işaretliyorsunuz. Uygulamanın aldığı içerikler çoğu kurumun güvenliğiniz için talep ettiği bilgilerle aynı.

  Takvimime uygulamasını sadece denedim hiçbir bilgi girmedim diye seviyorsanız size üzücü bir haberimiz var. Facebook uygulama kurallarına göre, siz kabul ettikten sonra geliştiriciler profil bilgilerinize ulaşabiliyor. Takvimime uygulamasını çalıştırmak için zaten bu zararlı içeriğe gerekli bilgilere verebiliyorsunuz.

  Bazı anti virüs programlarının engellemeye başladığı uygulamanın arkasındaki sayılara baktığımız zaman acı tablo ortaya çıkıyor. Haziran’dan beri bulunan ve bir anda patlayan Takvimime uygulamasına 1.9 milyona yakın kişi abone olmuş bile. Takvimime üye olduğunuz anda otomatik olarak uygulama listenizdeki herkese davet yolluyor. Bu tarz tuzaklara düşmemek için güvenliğinizden emin olmadığınız Facebook uygulamalarına üye olmayın.
  [​IMG]
   
 2. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt
  millet olarak her uygulamaya izin vermeyi bırakmamız lazım bence. adamlar yazmış temel bilgilere erişme duvarına yazma vs. hiç okumadan tıklıyoruz sonra reklamlar saçma sapan haberler falan çıkıyor orda burda.
   
 3. WikiLeaks

  WikiLeaks gamer

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  881
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Düzce/d.k.
  video uygulamalarına bile izin vermiyorum. neden? çünkü izin istiyor bu da bir yerde sizi hak talep edemez hale getiriyor. gereği yok yani eksik olsun takvimime vs.
   
 4. Advance

  Advance  

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.577
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48
  Ben de neden herkes bu uygulamanın davetini atıyor diyordum :P
   
 5. RoqA

  RoqA rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.822
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  LoL
  Arkadaşım milletin duvarında bu yüzden porno paylaşıyormuş makara: makara: makara: