1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Facebook abarttı, ABD parlamentosu ayakta


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Facebook'ta ki son değişikliklerin sonucu olan yeni sistem, ABD parlamentosunu bile rahatsız etti!

  Pek çok kişi için Facebook arkadaşlarıyla mesajlaşmak, komik videolar seyretmek ve eğlenceli oyunlarla vakit geçirebilecekleri bir internet sitesi. Ama sosyal medya kavramına aşina değilseniz, Facebook'un bundan çok daha fazlasını ifade ettiğini gözden kaçırmamakta fayda var. Facebook'ta meydana gelen son değişiklikler kullanıcıların herkese açık bilgilerinin hızla artmasına neden oldu. Artık herhangi bir şeyi beğendiğiniz zaman bundan sadece arkadaşlarınızın değil, tüm internet kullanıcılarının haberi olabiliyor.

  Tabi ki bunun önüne geçmek mümkün. Profilinizde yapacağınız birkaç değişiklik ile beğendiğiniz konu ve sayfalar hakkındaki görüşlerinizi kimsenin paylaşmamasını sağlayabilirsiniz. Fakat sorun bu ikisinin arasının olmaması. Yani Facebook, kullanıcı gizliliği konusunda ya hep ya hiç benzeri bir modele döndü.

  Bu değişim sadece kullanıcılar tarafından değil, ABD parlamentosu tarafından da ağır eleştirilere maruz kalıyor. Senato üyeleri Al Franken, Michael Bennet ve Charles Schumer, bu konuyla ilgili şikayetlerini içeren bir mektubu Facebook'a gönderdiler. Ne yanıt aldıkları ise henüz bilinmiyor...


   
 2. Warmoon

  Warmoon olduser

  Kayıt:
  17 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.673
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SA xd

  facebook tan nefret ediyorum ama en güncel haberleri sendne alıyoruz hacı xD ne varsa sende var