Fabregas'ın zor günleri
Arsenal'in İspanyol yıldızı Cesc Fabregas, bir yandan altyapısından yetiştiği Barcelona'ya dönmek istiyor, diğer yandan ‘2. babası’ olarak tanımladığı Arsenal Menajeri Arsene Wenger'i kırmaktan çekiniyor.

İspanyol Milli Takımı’nda forma giyen Barcelonalı futbolcular, Cesc Fabregas'ın yuvasına dönmek için herşeyi yapmaya hazır olduğunu düşünüyordu. Ancak yıldız futbolcunun son açıklamaları, durumun hiç de böyle olmadığını gözler önüne serdi. Altyapısından yetiştiği Barcelona ile yıldızının parladığı Arsenal arasında karar vermekte büyük güçlük çeken Fabregas, zor günler geçirdiğini söyledi.
Bir Katalan dergisine konuşan Fabregas, “Ben barca taraftarıyım. Tıpkı büyükbabam, amcam ve kuzenlerim gibi kulüp üyesiyim. Kanımda Barcelona renklerini taşıyan bir Katalanım. Bununla birlikte Arsenal'in kaptanıyım. Bu takım sayesinde tanındım ve başarılı bir oyuncu haline geldim” ifadelerini kullandı.
Fabregas, yaygın kanının aksine tek düşüncesinin barcelona'ya gitmek olmadığını vurguladı. Katalan devi ile kulübü Arsenal arasında hala tercih yapamadığını vurgulayan 22 yaşındaki oyuncu, kendisini bırakmak istemeyen Arsenal Menajeri Arsene Wenger'in, hayatında çok önemli bir yeri olduğunun altını çizdi. Fabregas, “Wenger benim 2. babam gibi. Babamın ardından hayatımdaki en önemli insan. Bana gerçekten oğluymuşum gibi davranıyor. Onun ailesinin bir parçasıyım. Ayrılmamı istemiyor. Onunla son konuşmamız hayatımdaki en zor deneyim oldu. Gerçekten çok üzüldüm” diye konuştu.​

Yukarı Alt