Dampyre

Buralıyım
2007 Dünya Şampiyonu Kimi Raikkonen

McLaren'de şampiyonluğa çok yaklaşan ama bir türlü yüzü gülmeyen Kimi Raikkonen Ferrari'ye geçtiği ilk yılında akıllara kazınacak bir şampiyonluk elde etti. Eski takımının çaylak pilotu Hamilton'ın liderliğinde geçen tüm yılda, son yarışlardaki üstün performansı ile şampiyon olmayı başardı.

Çaylak pilot Lewis Hamilton, Nisan ayından beri lider götürdüğü şampiyonada son yarışlardaki düşüşünü önemli bir hata ve teknik bir problem ile tamamladı.

Üç pilotun şampiyonluk şansı ile geldiği Brezilya GP'nde en az ihtimale sahip olan Kimi Raikkonen mükemmel bir start ve hatasız bir yarış ile birinci olmayı başardı. F1 tarihine geçecek yarışın startında Lewis Hamilton'ın Raikkonen'e geçilmesi, Fernando Alonso'ya da geçildiği sırada hata yaparak pistin dışına çıkması ve sekizinci sıraya kadar gerilemesi, yarış heyecanı katlanarak arttırdı. Hamilton'ın ilk turlarda teknik bir problem sebebi ile neredeyse yarış dışı kalacak kadar yavaşlamasının ardından yarışa 18 sıradan devam etmek zorunda kalması ise genç pilot için tam bir hayal kırıklığıydı.

Hamilton, yarış boyunca elinden geleni yapsa da kendisini şampiyonluğa taşıyacak kadar puan alamadı. Hamilton 109 puan ile sezonu ikinci olarak kapattı.

Kimi Raikkonen'in kötü başladığı sezonun ortalarında toparlanması ve son yarışlardaki muhteşem performansı, Hamilton'ın talihsizlikleri ve bugünkü ufak hatası ve teknik problemi ile birleşince, Raikkonen, yıllardır elinden kaçırdığı ve şimdiye kadar fazlasıyla hak ettiği şampiyonluğu 110 puan ile kazanmayı başardı.

ezon klasmanında ilk 10'a giren pilotlar ve takımları ise şöyle oluştu:

1. Kimi Raikkonen (Finlandiya) Ferrari 110 puan

2. Lewis Hamilton (İngiltere) McLaren 109 puan

3. Fernando Alonso (İspanyol) McLaren 109 puan

4. Felipe Massa (Brezilya) Ferrari 94 puan

5. Nick Heidfeld (Almanya) BMW Sauber 61 puan

6. Robert Kubica (Polanya) BMW Sauber 39 puan

7. Heikki Kovalainen (Finlandiya) Renault 30 puan

8. Giancarlo Fisichella (İtalya) Renault 21 puan

9. Nico Rosberg (Almanya) Williams 20 puan

10. David Coulthard (İngiltere) Red Bull 14 puan

yazık oLdu hamiLton a Evil or Very Mad son2 yarısa kadar 17 puan fark yap sonra cin de Lastk sorunu Brezilyada da yarım tur 1.viteste takılı kalan arac ... hic sorun yasamamıstı ama son yasadıkları buyuk ders verici nitelkte oLdu.. ama daa yası Genc cok sampion olcak gibi ama Rai de super iş cıkardı....
Forza McLaren & HamiLTon #1

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
finlandiya'nın cool adamları hep böyle oluyor bir dönem mika hakinen şimdi kimi raikonen ne zaman f1 e başladı işte schumi emekli olduktan sonra bir numaraları adamım olacak dedim ve ilk yılında hak ettiği şampiyonluğu kazandı tebrikler Kimi ve Ferrari extrabeer

extraloob demiş ki:
finlandiya'nın cool adamları hep böyle oluyor bir dönem mika hakinen şimdi kimi raikonen ne zaman f1 e başladı işte schumi emekli olduktan sonra bir numaraları adamım olacak dedim ve ilk yılında hak ettiği şampiyonluğu kazandı tebrikler Kimi ve Ferrari extrabeer
hakettigi sampiynlk demissin bnce sezonun tamamı baz aLnsa Hamilton daa cok hakedio daa istikrarlydı ama son 4-5 yarısta Rai Cok bariz fark yaptı...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben sezonun tamamını baz almıyorum canımcım kimi'nin komple f1 hayatını baz alıyorum 94 yılından beri hiç kaçırmadan f1 yarışlarını izlerim bu zaman kadar 1000yarış yapıldıysa 50 yarışı kaçırmışımdır bu yüzden iyi bir izleyiciyimdir kahvekeyfi

peki kavga cıkmasn :mrgreen: bn snn kadar izleyemedm ama kiminin mcLaren deki ilk sezonu cok ii hatrlıorm bnmde Favorimdi :lol: sora Kendi Ferrari ye gitti bni bıraktı McLaren de :mrgreen:
acep sorması ayP sadece meraktan soryrm 94 Te TR de kanal yayınlıyormuydu F1 yoksa Dıskaynaklı Tv Lerden mi izliyodun :mrgreen:

şu alonsodan nefret ediyorum warya istanbul a geldiğinde bende yarışa gidecem o zmn gorecek 2008 de gorüşürüz alonso bu arada raikonen orada ii bir hareket çekerdi......:lol:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hmzsnmz demiş ki:
peki kavga cıkmasn :mrgreen: bn snn kadar izleyemedm ama kiminin mcLaren deki ilk sezonu cok ii hatrlıorm bnmde Favorimdi :lol: sora Kendi Ferrari ye gitti bni bıraktı McLaren de :mrgreen:
acep sorması ayP sadece meraktan soryrm 94 Te TR de kanal yayınlıyormuydu F1 yoksa Dıskaynaklı Tv Lerden mi izliyodun :mrgreen:
94 yılında hangi kanalda izliyordum hatırlamıyorum ama tv de izliyordum Cool

extraloob demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
94 yılında hangi kanalda izliyordum hatırlamıyorum ama tv de izliyordum Cool
peki Turk Tv simiydi ? bn sanmıyrm o yllarda bi Turk Tv sinn f1 verceni de :lol:

Yukarı Alt