1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ezeli rakipler aynı stadı paylaşacak mı?


 1. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
  Everton'un Kirkby'deki arazide 400 milyon paund değerindeki yeni stat önergesi, çarşamba günü hükümet tarafından yerel işletmelerin gelişimine olumsuz etki yapabilecek bir süpermarket olarak görüldüğü nedeniyle reddedilmişti.

  Elstone ayrıca Toffees'in, Merseyside derbisindeki ezeli rakibi Liverpool ile statlarını paylaşmaya hazır olduğunun sinyallarini verdi.

  Kulübün mevcut stadı Goodison Park'ın geliştirilmesi fikri de tartışılırken, Elstone buranın geliştirme potansiyelinin bulunmadığını söyledi.

  "Goodison Park'ın arazisi oldukça küçük, evler, işyerleri kilise, pub ve okulla çevrili olduğu için adeta kitlenmiş durumda. Bu yüzden bu stadı genişletmeye çalışmak oldukça zor olacaktır."

  Sonuç olarak Liverpool ile yeni bir stadı paylaşma fikrinin şu anda seçeneklerinden biri olduğunu ve bunu ciddi şekilde değerlendirmeye aldıklarını belirten Elstone

  "Belki de bu gerçekleşir. Bu ihtimal kesinlikle değerlendirmeye aldığımız seçeneklerden bir tanesi. Eğer gücümüz yetmezse paylaşılan bir stat seçenek olabilir. Bu durumdaki kriterimizin ekonomik olarka gücümüzün yetip yetmeyeceği. Para kazanabileceğimiz bir yere Liverpool da sıcak bakacaktır."

  [​IMG]