Erdoğan, Dünkü Şanlıurfa Ziyaretinde, Çocukları Terör Örgütünün Elinde Olan Annelere Seslendi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Şanlıurfa ziyaretinde, çocukları terör örgütünün elinde olan annelere seslendi ve “Annelerin kaybettiği yerde kimse kazanamaz” dedi.
9 Günde Sigarayı Bıraktıran Mucize!

DSİ Konferans Salonu’ndaki ‘GAP ve Kadının Güçlendirilmesi’ konulu panelde konuşan Erdoğan “Örgüte yardımcı olan annelere de sesleniyorum. Kendinizi evladını kaybeden annelerin yerine koyarak düşünün. Lütfen evlatlarınızın dağlara terörist olarak çıkmasına engel olun. Anaların acısından, gözyaşından beslenen, dökülen kanları istismar edenlere izin vermeyelim. 72.5 milyon bir olalım, beraber olalım, iri olalım, diri olalım. Çünkü bir olursak Türkiye güçlü olur. Türkiye güçlü olursa da, tüm Türkiye kazanır, hepimiz kazanırız” dedi.

Biz hizmetkarız

Başbakan Erdoğan ardından Şanlıurfa’da yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Halkın desteği ve hayır dualarıyla bu makamlara geldiklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Biz bu aziz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Yegane karar mercii millettir. Ne diyorlar? ‘Şu Harranlı çobanın, şu Ceylanpınarlı, Siverekli çiftçinin, Birecikli, Halfetili köylünün oyuyla İstanbul’daki profesörün oyu bir olmaz’ diyorlar. ‘Millet bir konuda yüzde yüz ittifak bile etse bunun bir manası yok’ diyorlar. Nasıl geçmişte ‘Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz’ dedilerse bugün de ‘Anayasa’yı değiştirtmeyiz’ diyorlar. Referandum ‘demokratik bir haktır’ diyorum, ‘istemezük’ diyorlar. Nerede tıkanıklık varsa onu referandumla milletim açar. Referandum meselelerin millete taşınması, millete danışılmasıdır. Kimse referandumdan korkmasın çekinmesin. Hele hele milletin oyu ile Meclise gelenler hiç çekinmesin. ‘Bu meclis anayasa yapamaz’. Böyle saçmalık olur mu, dünyanın neresinde görülmüş?

Bayıldılar

ŞANLIURFA Topçu Meyda-nı’ndaki açılış mitinginde onlarca kişi bayıldı. İlk müdahaleyi koru-malar yaparken, 112 Acil Servis

ekipleri de hastaneye ulaştırdı.

Çok sıkı koruma

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa’da çok sıkı korundu. Erdoğan’ın, havalimanından 35 kilometre uzaklıktaki kent merkezine ilerleyen konvoyu havadan helikopterle korundu. Otobüsün üstünde de polis yer alırken Erdoğan’ın Şanlıurfa’da yaptığı konuşma sırasında da güvenlik önlemleri doruğa ulaştı. Kırmızı kumaş örtülerle kademeli yapılan perdeleme dikkat çekti.

Ne padişahım ne özentim var

Başbakan Tayyip Erdoğan konuşurken, alandakilerden birinin ‘Padişahım çok yaşa’ yazılı bir pankartı göstermesi üzerine “Ne padişahım, ne padişahlığa özentim var. Millet bizim efendimizdir. Kaldır onu” uyarısını yaptı.

Olur olur bal gibi olur

“Kimse referandumdan korkmasın, hele milletin oyuyla gelenler için. Meclis niçin oluşur yasa yapmak için, Anayasa yapmak ve değiştirmek için. Bunun için kurulan meclise sen olmaz diyorsun. Hani bir şarkı var ya ’Olur olur bal gibi olur’ diye. Bu da olur ve olacak.”

Amerika’ya şaşıyorum

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da toplu açılış töreninde ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin yasa tasarısını değerlendirdi. Erdoğan şöyle konuştu: “Hale bak hale. Yani biz Amerika’ya şaşıyoruz. Oradaki basit bir Seçim hesabına, oradaki basit bir diaspora harekatına veya hareketine Türkiye’yi feda edebilecek anlayışa doğrusu ben acıyorum ve gülüyorum. Gerekenleri kendilerine söyledik. ‘Türkiye-Ermenistan ilişkilerini basit bir Seçim hesabına feda ederseniz yanlış yaparsınız’ dedik. Sonra geri dönüşü bu işin olmaz. Türkiye bu tür komedilere, bu tür ayak oyunlarına, bu tür ciddiyetsiz yaklaşımlara prim vermeyecek kadar büyük bir ülkedir. Biz geçmişten ders alacak, ama geçmişe katılıp kalmayacağız. Çünkü biz barışın egemen olduğu bir dünyanın oluşması için gayret sarf ediyoruz.”​

Bir şey derdim de tartışmaya sebeb olur ve çok uzar :)

Yukarı Alt