Bize Darbaz Halı'nın müdüründen seccade hediye geldi, seccadeye baktım şimdi bir-iki tane + işareti var ki Darbaz Halı'yı bilirsiniz Türkiyenin en büyük halı üreticilerinden.

Şimdi soruyorum, Darbaz Halı'nın sahibi, yada motifi tasarayanlar ya da her kimse bu işle uğraşan şahıs Hristiyan mıdır ?

İnanç içte olduktan sonra yere serdiğin örtünün bi anlamı yok ama sade örtü dura dura haç üzerinde kılınmasıda uygun değil bence

bence bunu adamlar bilerek yapmamıs olabilir.Kullandıgımız halılarda da Giydiğimiz elbiselerde bile artı işareti var her artı işaretini haç olarak algılamayalım...

arklar mılano darbaz dıosun darbazda olmayabılır ama suan evlerımızde kulladındıgımız cesıtlerce secceda war ben bu konuyu gıysı ve halıya tasımadım sadece seccade cogu hrıstıyan ulkelerden gelmekte ve ıtalat edılmekte sadece basımdan gecen bır olayı paylastım buyutmeye gerek yok kardeslerım

2+2=4 aaa + işaretini bulan hıristiyanmış biz + işaretini kullandık diye inancımıza birşey olacak...

Macro demiş ki:
Oradaki motiften bir haç aramak istesen elbette bulursun, en basitinden birbirine çakışan iki dik doğru bile haç sayılır. Kendi düşüncenizle kendinizi boğmak bu.
Macro cevabı vermiş zaten güzelce.

Okuyunca konuyu gülsemmi ağlasammı bilemedim nedir bu sembol-Şekil aşkı yahu haç dediğin birbirini 90 derece açıyla kesen 2 tane çubuk 1 gün boyunca milyon tane görüyorsunda hissetmiyorsun belki hepsini bu "Gerzek Hristiyanlar"mı bizi yoldan çıkarmak için yerleştirdi veya Müslümanlar 2 tane kesişen anlamsız çubuğun inançlarını sarsmasından korkacak kadar inanç eksikliğimi yaşıyor allah aşkına hadi haç denilen şeyin normal hayattaki veya geometrideki normalliğini geçtim Hristiyanlığın sembolü olarak haçın anlamı ne kadar zararlı sizce? Nedir Haç? Hz Isa'nın gerildiği çarmıhın sembolü. Hz Isa da Müslümanların peygamberi değilmi , onun çektiği acının sembolü olduğuna inanılan bu işaretin o acıyı kınamak için ortaya çıkarılan bu sembolün zararı nedir? Sırf insan olarak sembolikte olsa çarmıhı kınamak görevimiz değilmi?

Bir hrıstıyan bir müslüman ibadet etsin diye iyilik yapmaz gene kendi dininin biir motifini araya sokuşturmus yere bir bez parçasıda sersek kabul olur namazımız bunlara kafa yormayalım...

Yukarı Alt