54. Eurovision şarkı yarışmasının kazananı "Fairytale" adlı şarkıyla Norveç temsilcisi Alexander Rybak olmuştur.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=7NFHfIAaAT0

Lyrics:

Years ago when I was younger
I kinda’ liked a girl I knew.
She was mine, and we were sweethearts,
That was then, but then it’s true

I’m in love with a fairytale
Even though it hurts.
‘Cause I don’t care if I lose my mind;
I’m already cursed

Every day we started fighting,
Every night we fell in love.
No one else could make me sadder,
But no one else could lift me high above

I don’t know what I was doing
But suddenly we fell apart.
Nowadays I cannot find her.
But when I do we’ll get a brand new start

I’m in love with a fairytale
Even though it hurts.
Cause I don’t care if I lose my mind;
I’m already cursed

She’s a fairytale
Yeah
Even though it hurts.
Cause I don’t care if I lose my mind;
I’m already cursed

PS: Temsilcimiz Hadise 4. olmuştur.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ayrıca norway fazlasıyla hakettir ^^

ablaların çıplak ayak çıkması beni kafadan koparttı zati :D

extraloob demiş ki:
ayrıca norway fazlasıyla hakettir ^^

ablaların çıplak ayak çıkması beni kafadan koparttı zati :D
Abi ayaklarını nasıl gördün yaw :D Benim hiç dikkatimi çekmemişti :D :D

Herkez Komsularına Oy Veriyodu Bu Yarısmada Müzige Göre Oy Vermediler Ülkeler Arası Dostluklara Göre Oy Aldılar

llLeGoLaSll demiş ki:
Herkez Komsularına Oy Veriyodu Bu Yarısmada Müzige Göre Oy Vermediler Ülkeler Arası Dostluklara Göre Oy Aldılar
Herkes aynı masalı anlatıyor.. :coffee: Evet belki siyasi oylarda veriliyor bazen ama müziğe oy verilmiyor demek yanlış olur.. Norveç bunu haketmişti zaten :P

Norway'dan çok daha güzel grublar vardı IceLand, Arnavutluk, İsveç aşinası olduğum tarzlarda çıktılar. Hayrettir ki Norway bu kadar açık ara fark ile kazandı. İşin içinde Siyasetin olmadığını kimse söyleyemez. Lakin şunu vurgulayarak söylüyorum. Eurovision kesinlikle tarafsız kaliteli müzik platformu değildir. Türkiye Hükümeti yerinde olsam katılmama kararımı kesinlikle alırdım.

Gidin sorun şimdi Asiavision yarışması yapalım, hangi kuzey ülkesi katılabilir hiçbiri! Her sene Türkiye Birinci olacaktır çünkü.

Titus Pullo demiş ki:
Norway'dan çok daha güzel grublar vardı IceLand, Arnavutluk, İsveç aşinası olduğum tarzlarda çıktılar. Hayrettir ki Norway bu kadar açık ara fark ile kazandı. İşin içinde Siyasetin olmadığını kimse söyleyemez. Lakin şunu vurgulayarak söylüyorum. Eurovision kesinlikle tarafsız kaliteli müzik platformu değildir. Türkiye Hükümeti yerinde olsam katılmama kararımı kesinlikle alırdım.

Gidin sorun şimdi Asiavision yarışması yapalım, hangi kuzey ülkesi katılabilir hiçbiri! Her sene Türkiye Birinci olacaktır çünkü.

Tabiki taraflıdır, bi kere kurucuları diye her sene 4-5 ülke direk finalde ikincisi siyasi ve dini ortaklık herkes Hristan ise Müslümana bakmayacaklardır buda çok büyük bir ayıp :curtain:

EmmaW

bilmiyorum norveçten daha iyi şarkılar çıktı gibime geliyor.. özellikle izlanda ve azerbeycanın şarkıları güzeldi düm tek tek de güzeldide hadisenin ses gitmiş birde üstüne arkadaki kart herifin sesi eklenince pert -.-

Fre3sTyLe demiş ki:
Norveçten katkat iyi şarkılar vardı.[Bknz:Düm Tek Tek ^^]Nasıl acık ara kazandılar anlayamıyorum.Oylar siyasiydi.Bu politikayla Türkiye hiçbir zaman Eurovision'da 1. olamaz.Çünkü bazı ülkelerden kafadan puan alamıyoruz.
Müzik evrenseldir.Örnek olarak birinci olduğumuz sene başka ülkeler mi vardı :curtain:

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
RollsRoyce demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
Norveçten katkat iyi şarkılar vardı.[Bknz:Düm Tek Tek ^^]Nasıl acık ara kazandılar anlayamıyorum.Oylar siyasiydi.Bu politikayla Türkiye hiçbir zaman Eurovision'da 1. olamaz.Çünkü bazı ülkelerden kafadan puan alamıyoruz.
Müzik evrenseldir.Örnek olarak birinci olduğumuz sene başka ülkeler mi vardı :curtain:
O zaman siyasi anlamda takıştığımız ülkeler farklıydı,artık nerdeyse hepsiyle bir sorunumuz var :thumbsup:

Fre3sTyLe demiş ki:
1. olduğumuzda ne farklıydı ? Ayrıca Hadise rezalet söyledi. Norveçin şarkısıda mükemmeldi. Dünyanın tüm ülkeleri mi Norveç in politik dostu.. Adam bütün ülkelerden çatır çatır aldı puanları.. 12 puanların %90 ı zaten norveçe gitti.. Bunun neresi siyasi ?

Furina demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
1. olduğumuzda ne farklıydı ? Ayrıca Hadise rezalet söyledi. Norveçin şarkısıda mükemmeldi. Dünyanın tüm ülkeleri mi Norveç in politik dostu.. Adam bütün ülkelerden çatır çatır aldı puanları.. 12 puanların %90 ı zaten norveçe gitti.. Bunun neresi siyasi ?
Almanya,Azerbeycan,Belçika[Hadisenin bulunduğu ülke] bu üçünden tam puan almamız tamamen tesadüf.Balkan ülkelerinin balkan ülkelerine;kuzey ülkelerinin kuzey ülkelerine vermesi tamamen tesadüf..

PS: Eğer sınırlarımızdakı ulkelerle iyi ilişkiler içinde olabilseydik daha iyi puan alırdık. [Bknz : Ermenistan-Kıbrıs Rum Kesimi - Yunanistan] :oops:

EmmaW

almanya azerbeycan ve belçikadan tam puan almamız beni şaşırtmadı zaten almanyada çok türk yaşıyor azerbeycan zaten hep tam puan veriyor belçikada heralde hadise belçikada büyüdüğü için vermiştir :D

[flash=425,350]http://www.youtube.com/v/LZJdQESnyu4[/flash]

Ukrayna kazanır diye bekliyordum

Eurovision bana göre tamamen saçma bir şey hiç bir mantıklı açıklaması yok ne kadar iyi şarkı yaparsan yap herkes çıkar peşinde bu yüzden şarkılar konuşmuyor kardeşlikler,çıkarcılıklar konuşuyor.

Ps:Bu konuda herkes ' le tartışabilirim.

sadece 3. dünya ülkelerinin kazanmak için çabaladığı ve 1-2 ay tartıştığı bu yarışmayı neden bu kadar önemsediniz anlayamadım.
1.ye herhangi bir ödül verilmiyor.uluslararası arenada size bir fayda sağlamıyor.kaldı ki turistik faaliyetleri bile etkilemiyor alt tarafı saçma salak bir şarkı.yani kazansak ne olacak kazanmasak ne olacak.niye bu kadar üzüldü herkes anlayamadım.eurovisionda 1. 3. falan olmayı "başarı" olarak görenler mi var aramızda ?

Tarantella demiş ki:
sadece 3. dünya ülkelerinin kazanmak için çabaladığı ve 1-2 ay tartıştığı bu yarışmayı neden bu kadar önemsediniz anlayamadım.
1.ye herhangi bir ödül verilmiyor.uluslararası arenada size bir fayda sağlamıyor.kaldı ki turistik faaliyetleri bile etkilemiyor alt tarafı saçma salak bir şarkı.yani kazansak ne olacak kazanmasak ne olacak.niye bu kadar üzüldü herkes anlayamadım.eurovisionda 1. 3. falan olmayı "başarı" olarak görenler mi var aramızda ?
Ben lisanslı futbolcuyum ve felsefem oynadığım her maçı kazanmak.Türkiyede eğer yarışıyorsa kazanmalı. :coffee:

Yukarı Alt