extraloob demiş ki:
shhh sakin beyler yakışmıyor biribinizi inciltmek.
yok hacım incinen yok. arkadaş üzerine alındı sanırım.hatalı olan benim.
bilmem gerekidi benim yorumlarımın tartışma yaratacağını. onun için yorum yapmaktan çekinir oldum. Char yapılandırmalarından elimi ayağımı çektim.

eklemeden geçemeyeceğim. forumlarda yaş önemli değil, yazılanlar önemli.yaş konusuna girmem hiç kimseyle.

Euro Charların Bir Fazlası Bir Eksiği Vardır mesela wizardın Damagede fazlası vardır defansta eksiği yada warriorun defansta fazlası atakta eksiği vardır ve birbirlerini tamamlarlar o yüzden ptsız kasarlarsa rahat kasamazlar çinliler öyle değildir damageleri ve defansları pot süreleri dengelidir ve tek başına kasmaya daha uygundur

EnDZoNe

neyse cocuk oyununa dondu bu.. ne desem sende bişiy diyiceksin illa .. çinli bi çarım var bencil biri degilim çinli bi çar açan kimsenin bencil oldgunu düşünmüyorum herkesin bi zevki var ...yani eurolardan once cinli çarların oldugunu düşünürsek buna ragmen eurolarin kat kat seri kasildigini ve cinli çarlara gore 2 kati damage vurabildiklerini bundan joymax ın muthiş emek yedigini olanında arada cinli çarlara oldugunu düşünürsek buna ragmen çinli çar açanlar bencildir ama hepsi degil demene kızıyorum .

A.T.P demiş ki:
sLaYeR_ demiş ki:
TheDeapy demiş ki:
kasanlar kasıyor ayrıca pvpleri düşün ozaman seri pot içen wiz ortada tek adam bırakmaz..
pot içse nolur gelen geçen tek atıyo daha kalkmadan iniyosun
Emin misin gelen geçenin tek attığına? Sen oynamayı bilmiyorsan tek yemen doğal.
Gelen geçen Wizard'dan tek yiyor demeye çalıştıysan haklısın.

Arkadaşlar 30-40 lvl char kasıp, değerlendirme yapamazsınız. Önce bir kasın bakalım 60-70 hatta 80 lvl ,sonra gelin ya bu charın eksikleri şunlar, bir işe yaramaz. diyebilesiniz.

Ha şunu da hatırlatayım. Avrupa karakterlerin oyuna neden dahil edildiği konusunda hiçbir fikriniz var mı? Yoksa ben size açıklayayım.
Avrupa karakterler oyundaki yardımlaşmayı pekiştirmek, dostluk kurulmasını sağlamak için getirildi.
Bir Wizard'ın canı az,defansı düşük olabilir.Ama Wizard'ın yanına bir warrior verin bakalım. Ölümsüz bir takım oluştururlar. Wizard / Cleric ve Warrior / Bard .

Kısaca şunu söyleyeyim. Bencil olan,kendinden başkasını düşünmeyen, ben tek kasarım,kimseye yardım etmem diyen Chinese karakter açar. Ama ben dostlarımla kasarım, eğlenceli partiler yaparım diyen EU char açar oyunun tadına varır.
Bu şu demek değildir :" Her chinese char açan bencildir "
eminim tek başına sadece bi zavallı,sen 7/24 arkadaşlarınlamı geziyosun oyunda ha o wizard her zaman kıçında warioru gezdircekse tamam , on(lar)dan iyisi olmaz ,ayrıca haklısın bu tür oyunlarda bu konularda nesnel yargı olmaz(zevk meselesinde) o benim zevkim tek başıma pvp yapmak selametlee

Arkadasım A.T.P tahminimce seni yuz yuze gormemisdir bile.Senin kişiliğini yazdığın kelimelerden çıkarması cok zor.O sana bencil deyince bencil olmuosunya.28 yasımdayım demissin ama burda brz cocuk gibi davranmıssın.

EnDZoNe_ demiş ki:
neyse cocuk oyununa dondu bu.. ne desem sende bişiy diyiceksin illa .. çinli bi çarım var bencil biri degilim çinli bi çar açan kimsenin bencil oldgunu düşünmüyorum herkesin bi zevki var ...yani eurolardan once cinli çarların oldugunu düşünürsek buna ragmen eurolarin kat kat seri kasildigini ve cinli çarlara gore 2 kati damage vurabildiklerini bundan joymax ın muthiş emek yedigini olanında arada cinli çarlara oldugunu düşünürsek buna ragmen çinli çar açanlar bencildir ama hepsi degil demene kızıyorum .
Hala ne diyorsunuz ya bi son cümlesini okur musun ne yazmış?
Bu şu demek değildir :" Her chinese char açan bencildir.

euro charları ezik bakmayın övdüklerine sadece buff basarlarsa çinlilerin seviyesine gelebiliyolar euro charlarla her pwp yapışımda kazanıyorum özellikle stafflarda :D tek crt :D ama çinli charlarda zorlanıyorum hatta 10 pwp yapıosam 6-7 sini yeniliyorum.

Apt

rank8
By__dRaCuLA demiş ki:
euro charları ezik bakmayın övdüklerine sadece buff basarlarsa çinlilerin seviyesine gelebiliyolar euro charlarla her pwp yapışımda kazanıyorum özellikle stafflarda :D tek crt :D ama çinli charlarda zorlanıyorum hatta 10 pwp yapıosam 6-7 sini yeniliyorum.
bende diomki zaten o bufları basınca ne defans kalıyo ne can kalıyo yani buff bassmadan hiçbir işe yaramıyolar.Tabi exp partilerinde bu tür sorunlar yaşanmaz ama teke tek pvp lerde çok dezavantaj oluyo.Kendim görüyom ya warrriorla glaviecinn birbirlerine vurdukları damageler aynı hatta warriorun criticleri çok daha fazla ama 1 kere bile öldüremedi warrior glavieyi.

seri pot geldigi gün chinese silahların ve kiyafetlerin defansı 5 katına çıkmış olur yani euların attackları ile ancak eşitlenir her karşına çıkan yaratıga herkesten seri skill ile vuruyorsun 2 katı vuruyorsun seri potun olursa ne yaratık kestirirsin kimseye nede pvp yaptırırsın o zaman chinese oyunların olmasının bir anlamı varmı

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
EnDZoNe_ demiş ki:
Joymax emek yemiyor harika bir şekilde hazırlanmış warrior çinli strciden kat kat fazla vururken senin sahip olduğun solo buff larına sahip değil pota sahip değil.

Diğer konu ise çinli olup bencil olmama. Bu çok zor bi iş anca bunun için force açman lazım. Avrupaları çarların birçoğu kendisine kullanacağı buff lardan yoksun bir çok buff ı birbirlerine veriyorlar. Bunun sonucunda da çok kötü defans lı wizard ları yatırmak bile çok güç oluyor. Daha sonra görenler wizard çok iyi damage vuruyo ama çok ezik defans a sahip diyorlar Fakat Warrior ve 2 cleric ın olduğu bi pt de wizard ın yatması imkansız gibi bişey bless spell fence screen pain quate hepsi üst üste biniyor.

İlk sayfada bir arkadaşın yazdığına cevap
6-7 cleric/wizard lı pt den hiçbişi olmaz. en az 2 tane warrior lazım warrior sadece TANKER değildir

macrocheck'e katılıyorum. Benim örnek olarak gösterdiğim resim, bunu iyi bir şekilde göstermektedir.kaç cleric, kaç warrior, kaç bard, kaç Wizard var dikkatli bakalım.

SleepWalkeR

Tanınıyorum
eu çarlara pot sınırlamasının olması her yönden çok gzel. eu çarlar A.t.p. ninde dediği gibi yardımlaşmayı öğrenmek, oynarken daha fazla zevk alınmasını saglamak, daha fazla arkadaşlıklar oluşturabilmek için getirildi. çok güçlü vuruşları olmuş fakat seri pot bassalardı ne olurdu düşünün. zaten 90 level bir wizard elinde +7 sosun staff full str ve hp bonuslu kıyafetler ve takılar ile 1-2 vuruşta kimi alamaz. işte bir türlü dengelemeye çalışmışlar ve dengelemişler. yatmayacak çarları da var. kendi levelindeki moblardan neredeyse damage yemeyen çarlar da kasabilirsin. mesela one handed sword+ cleric. anlatmak istediğim eu çarlar party ile kasıldıgında çok zevk veren eglendiren ama pvpde çok strateji isteyen çarlardır.

ayrıca oyunda birşey çok guzel dengelenmiş bence.
Ölümsüz çarlar ölümcül değildir, ölümcül çarlarda ölümsüz değildir.
mesela düşünün bir cold bladeri full defans bufları ve mag bufları ile. veya one handed sword + cleric holy recovery divisionu basmış, heal bufları açık .kimseyi kesemez ama bu çarı kim yatırabilir?
yada wizard nukeleri maxlanmış elinde gzel bir staff kimi yatıramaz? ama çok kolay ölür.

ve son olarak bir şey daha var

Bu şu demek değildir :" Her chinese char açan bencildir
cümlesini anlayamıyorsanız biraz kitap okuyun. zaten bizim halkımızda az olan bir şey kitap okumak.

öncelikle şunu belirteyim realjam hiçbir char ölümsüz değildir ve her charın kendine özgü bir ölümcül yanı vardır.. öldüren ölür ölmeyen öldürmez gibi konuşmalara katılmıyorum Bir Charın Damagesi Ve Defansını Nötr Olarak Düşünün Dmg=0 Def=0 siz chara defans verdiğinizde Atak azalıyor ve atak verdiğinzde Defans Azalıyor 0 Damageyi -10 olarak belirtirsek Mesela 1 Hand Def +6-7 Atk=-4-3 olacaktır hiç bir charın atkı yada damgı -10a düşmez veya +10a çıkmaz Bu Kastığınız Itemlere ,Yaptığınız Gapa ,Uyguladığınız Stratejiye, Oyun Becerinize Bağlıdır..

SleepWalkeR

Tanınıyorum
hitful demiş ki:
öncelikle şunu belirteyim realjam hiçbir char ölümsüz değildir ve her charın kendine özgü bir ölümcül yanı vardır.. öldüren ölür ölmeyen öldürmez gibi konuşmalara katılmıyorum Bir Charın Damagesi Ve Defansını Nötr Olarak Düşünün Dmg=0 Def=0 siz chara defans verdiğinizde Atak azalıyor ve atak verdiğinzde Defans Azalıyor 0 Damageyi -10 olarak belirtirsek Mesela 1 Hand Def +6-7 Atk=-4-3 olacaktır hiç bir charın atkı yada damgı -10a düşmez veya +10a çıkmaz Bu Kastığınız Itemlere ,Yaptığınız Gapa ,Uyguladığınız Stratejiye, Oyun Becerinize Bağlıdır..
oyun becerisi çok önemli tabiki ama eşit derecede 90 level bir cold str blade ile full str glavie vs sinde cold bladerin kazanma ihtimali bence yok gibi birşey. ama eşit derecede diyorum. yaptıgı gaplar açılan skiller full olsun itemleri full sun blue olsun . oynarken bile 50 level blader ile 50 level glavie arasındaki farkı görebiliyoruz. bu sadece bir örnek. ben cold bladerde bir ölümcüllük düşünemiyorum daha çok ölümsüzlük görüyorum. 18 19 br li kalkan ile düşünün.

yeni gelen skille benim bildiğim Blader gayet iyi adam öldürebiliyor diye biliyorum.. Cold Imbue Hakkındaki Düşüncem De Şu.. +72 lvllı charların %95i coldun ölümcül bir etkisi olduğunu biliyor ve itemlerine %100 reduce basıyor bu nedenle fire imbue olması daha mantıklı Eğer Gapı Yaptıysa 2sini Birden Açması Daha Mantıklı Olur Bakın Yanlış Anlamayın Yapılandırma da önemli ben sadece charın tipinin (sword/bow/wizard/Dagger vsvs) o kadar önemli olmadığını Söylüyorum Tamam O Zaman O Pvpını ele Alalım Blader Ölmezse Glaiver Öldüremiyor demektir... Madem Glaiver O KAdar Sağlam Pvpde Hadi Öldürsün Bladeri Bir De Bu Tarafından Düşün..

A.T.P demiş ki:
Benim yazdığımı okumamışsın ya da ne demek istediğim anlamamışsın. Alıntı yaptığın kısmın al tarafındakini tekrar okur musun?

Buyur bu da sana örnek, levelleri yükseldiğinde parti yapmayı bırakırlar konusunda haksızsın !

- Resim Silinmiş.

resimdeki buffları görüyor musun? işte Avrupa parti demek budur.

aaaaaaaah ah.böyle partiye can kurban.
bizim partilerde bırak 4 bardı,swing basacak 1 bard zor bulunuyor.
valla imrendim :P
yani çin-eu konusuna gelince 2side partilere katılabilir.
yani diyosan benim stilim tek tabanca,ben yalnız adamım,tek başıma aglatırım,buyur çinli char aç.
bana ekip lazım,saglam bi pt lazım diyosan eu aç.

bu arada eular pvp de kötü demişsiniz.avrupalı bir karakterin oldugu pvp de genellikle ilk vuran kazanır.avrupa skilleri daha çabuk oldugu için kazanmaları işten değil.
ama birini yatırdıklarında başka bi adam gelip de hazırlıksız olan avrupalıya dalarsa o zaman zaten eu yeri yalar.

şimdi ben gaia ya da char açacagım ve hala kararsızım.warrior mu glavie mi diye.

düşünüyorum ya warrior çok saglam.buffsız bile ağlatıyor.+buff vererek hayat kurtarıyor.tank oluyor.damageleri çok iyi.istedigim zaman kaya gibi sert olabiliyosun falan filan.

öteki yanda da "len bu oyunu yapanlar koreli.e neden çinlileri avrupalılardan kötü yapsın ki?" diye düşünüyorum.glavie de avrupalı warrior gibi.hem yatırabilir hem de kolay yatmıyor.(eger iyi bi glavier ise)

ama bu yardımlaşma zamazingosu yüzünden büyük ihtimalle warrior açacagım mesela.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt