1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Euro 2016 Adayi Türkiye [STAT EKLENDi!]


 1. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  [​IMG]

  EURO 2016 Türkiye Promo Video

  Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Hasan Doğan, ölmeden önce Euro 2016'yı Türkiye'ye getirmeyi hedeflediğini açıklamıştı. Ayrıca Michel Platini ile aralarında bu konuyla ilgili olumlu görüşmeler olduğunu açıklamıştı. Türk hükümeti ve Türk Spor Bakanlığı tarafından destekleniyor.2010 Ocak ayında Türkiye Cumhuriyeti hükümeti turnuvanın Türkiye'de düzenlenmesi halinde turnuvaya 1 milyar Euro kaynak ayırdığını bildirdi. Ayrıca Başbakan Erdoğan, UEFA Kupası Finalini izlemek için ülkeye gelen Michael Platini ile de, 2016 Avrupa Şampiyonası'nı ülkemizde organize etmek için, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda UEFA başkanı ile bir araya gelmiştir. Türkiye Avrupa Şampiyonası'na evsahipliği yapmamış ülkelerden biridir. Bu nedenle güçlü adaylardan biridir. Her şehirden bir stadyum katılabilir. Ancak İstanbul iki kıtada kurulu şehir olduğu için iki stadyum aday olacaktır. 23 Aralık 2009'da Türk Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan basın toplantısında Aşağıdaki stadlar ile katılacağı açıklanmıştır.

  ADAY ŞEHİRLER

  ANKARA ANTALYA BURSA ESKİŞEHİR İSTANBUL İZMİR KAYSERİ KONYA

  PROJELER
  [​IMG]
  [​IMG]
  YENİ KONYA STADI
  Yeni Konya Stadı, içinde yeni bir çok amaçlı spor salonunu, bir atletizm stadyumunu, bir bisiklet yarış pistini ve farklı spor alanlarını barındıran büyük bir kompleksin bir parçası olarak inşa edilecek.
  40 hektarlık bir alana yayılacak ve şehrin 8 km kuzeyinde kurulacak stadyum ve Spor Parkı’nın etrafı, yapımı devam etmekte olan yeni bir yerleşim alanıyla çevrelenecek.

  Yeni stadyumun tasarımı Konya bölgesine, tarihine, geleneklerine ve halkına bir saygı göstergesi; Semazenlerin Dansı’nın (Sema Gösterisi) bir alegorisi olarak ve Konya’nın Bisiklet Şehri unvanı göz önüne alınarak yapıldı. Dalgalanan çember şeklindeki tribünler Semazenler’in dansını andırırken, stadın üstü ise “Bisiklet Tekerleği” şeklinde bir tasarıma sahip olacak. Bütün bu özelliklerin bir araya gelmesiyle oluşan benzersiz atmosfer, yeni stadı, özellikle de geceleri, Konya şehrinin simgesi haline getirecek.

  Yapılacak olan bu çok amaçlı stadyumda ayrıca fitness ve fizyoterapi merkezleriyle beraber çeşitli mağazalar da yer alacak. VIP bölümü hem restoran hem de kiralanabilir etkinlik alanı olarak kullanılabilecek. Ayrıca kuzey ve güney tribünlerinin tasarımı da özel dinlenme alanları ve açık hava bahçeleri haline getirilmeye izin verecek şekilde yapılacak.

  Konya’daki konaklama projeleri kapsamında, Spor Parkı içerisinde yapılacak birçok yapı, UEFA Euro 2016 sonrasında yurt ve konut olarak kullanılacak şekilde inşa edilecek.

  Mevcut tren hattı yeni yapılacak Spor Parkı’na kadar uzatılarak, stadyumdan şehir merkezine ulaşım süresi 15 dakikaya indirilecek. Ek otobüs hatları da gerektiğinde devreye girerek alternatif bir hızlı ulaşım kaynağı olarak kullanılabilecek.


  [​IMG]

  [​IMG]
  KAYSERİ KADİR HAS STADI
  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Kayserispor’un maçlarını oynadığı Kayseri Kadir Has Stadyumu 2009 yılının başında kapılarını açtı.

  UEFA Euro 2016 yönetmeliğine ve turnuvanın gereksinimlerine göre yenilenen Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda görüş açısı tüm koltuklar için ideal değerine getirilecek, VIP alanları genişletilecek, medya tesisleri güncel hale getirilecek ve umumi tuvaletlerde iyileştirmeler yapılacak.

  Stat, futbol ve konaklamaya yaptığı katkıların yanında, turnuva sonrasında Kayserispor SK’nın kullanacağı kulüp ofisleri, bir futbol müzesi ve taraftar mağazası, bir spor merkezi ve TFF Anadolu Eğitim ve Spor Merkezi gibi tesisleri de şehre miras bırakacak.

  Yerel yönetim ayrıca stadyumu ve çevresini, Atatürk Atletizm Spor Merkezi’yle iş birliğine giderek (Kayseri Üniversitesi’yle birlikte) bir “spor merkezi” haline getirmeyi , VIP seviyesinde kongrelerin gerçekleştirebileceği bir kongre ve iş merkeziyle, resmi ziyafetlerin verilebileceği tesislere sahip bir spor oteli yapmayı hedefliyor.

  Mevcut toplu taşıma ağlarıyla şehir merkezine, havaalanına ve taraftar alanlarına ulaşımı oldukça rahat olan stadın, 2014 yılına kadar yapılacak yeni projelerle geliştirilecek otobüs ve tramvay hatlarıyla ulaşım olanakları daha zengin ve rahat bir hale getirecek.


  [​IMG]

  [​IMG]
  YENİ İZMİR STADI
  Yeni İzmir Stadyumu, diğer adıyla “Ege’nin Gözbebeği”, İzmir Körfezi’nin kuzeyindeki bir tepenin üzerine inşa edilerek, Ege kıyısında bir fener gibi parlayacak. Stadın mimarisi ise, bu topraklarda bin yıllık bir tarihi olan Helen ve Roma mimarisinin tarihi dokusunun etkisiyle şekillendirilecek.

  Minimum 40,000 koltuk kapasiteli olacak olan stadyumun eğimli camla kaplı dış cephesi ve temeli, tarihi Roma arenaları gibi görünürken, üstü ise Helenistik bir amfi tiyatronun modern bir yorumu olacak. Üst kısmı güneye doğru açık bir at nalı şeklinde olacak stat, ziyaretçilerine, körfezden harika bir şehir manzarası sunacak.

  Tarihi dokusuyla İzmir için bir simge olacak Yeni İzmir Stadyumu, çevresinde restoranlar, kafeler, bistrolar, iş merkezleri ve resepsiyon alanlarının bulunacağı ve insanların 24 saat vakit geçirebileceği bir tesis olarak İzmir halkına ve ziyaretçilerine sunulacak.

  Deniz ve otobüs ulaşımının yanında yeni yapılacak olan tramvay hattı ve karayolları da, stat ve şehir merkezi arasındaki ulaşımı çok rahat ve kolay bir hale getirecek.


  [​IMG]

  [​IMG]
  YENİ ESKİŞEHİR STADI
  Yeni Eskişehir Stadyumu yeni sporların, ekonominin ve Eskişehir’in kuzeyinde yapılması planlanan yeni üniversite alanının gelişiminin en büyük öncüsü olacak.

  Eskişehir’in ünlü ve benzersiz Lületaşı (Manyezit), çevre üzerinde önemli bir etki bıraktığı gibi stadyumun dış cephesine de ilham kaynağı olacak. Stadyumun iç duvarlarının bir kısmı ise maksimum saydamlığı sağlamak ve stadın gece de yaşayan bir karakter olduğunun vurgulanması için serigrafik camdan yapılacak.

  Yapımı planlanan yeni tramvay hattı Yeni Eskişehir Stadyumu’nu şehir merkezine, havaalanına ve üniversiteye bağlayarak ulaşımı rahat bir hale getirecek. Bu yeni toplu taşıma yolu sayesinde yeni sporların, iş alanlarının ve olanaklarının gelişiminin hızlanması büyük bir ivme kazanacak. Şehri çevreleyecek olan yeni otoban da stadın güneyinden geçerek mükemmel bir ulaşım olanağı sağlayacak.


  [​IMG]

  [​IMG]
  YENİ ANTALYA STADI
  Şehrin kuzeydoğusunda, Antalya Uluslararası Havaalanı’nın yanına yapılması planlanan Yeni Antalya Stadyumu, inşa edileceği bu yeni bölgenin ve çevresinin cazibe merkezi olacak.

  Akdeniz deniz kabuğu şeklinde, benzersiz ve sembolik bir yapıda tasarlanan Yeni Antalya Stadyumu, şehre tepeden bakacak olan konumuyla, Akdeniz Riviera’sının simgesi olacak.

  Stadyumun yanına yapılacak futbol sahası, eğitim merkezi ve Türkiye Futbol Federasyonu futbol akademisi olarak kullanılacak. Saha ayrıca, milli takımların ve sezon arası kampları için Antalya’ya gelen Avrupa futbol kulüplerinin kamp yapması için de kullanılabilecek.

  Farklı ulaşım yollarıyla şehir merkezinden kolay bir şekilde ulaşılabilecek olan stadyum, havaalanına da tramvayla 5 dakikalık uzaklıkta olacak.


  [​IMG]

  [​IMG]
  YENİ BURSA STADI
  Yeni Bursa Stadı, Bursa’nın merkezindeki Kültür Park’ın bir parçası olarak inşa edilecek. Mevcut Bursa stadyumu ve çevresindeki binalar tamamen yıkılarak, yeni Bursa Stadyumu’nun aynı bölgeye yapılabilmesi için gerekli alan açılacak.

  30,000 kişilik stadyum ve etrafında kafeteryaların bulunacağı alanın üstü, güneş ışığının yumuşak bir şekilde iç mekana girmesini sağlayacak altıgenlerden oluşan bir tavanla kapatılacak. Bu altıgen tavan ise Bursa’nın en önemli tarihi değerlerinden biri olan Bursa Yeşil Cami’nin İslami mimarisinden esinlenerek hayata geçirilecek.

  Tüm bu özelliklerinin yanında, stat sadece bir spor alanı değil, şehrin kalbinde halkı bir araya getirecek yeni bir kompleks olacak.

  Stadyumdan ve etrafını çevreleyen parktan metro, tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarına kolay erişimin yanında, şehir merkezine yürüme mesafesindeki konumu da stadın en büyük avantajlarından biri olacak.

  Bölgede yapılacak bütün çalışmalar, Bursa’nın yaşam kalitesini yükseltecek kalıcı bir gelişime olanak sağlayacak.


  [​IMG]

  [​IMG]
  YENİ ANKARA STADI
  Yeni Ankara Stadyumu mevcut stadın yerini alarak, batısındaki yeni tamamlanan basketbol salonu ve güneyindeki Gençlik Parkı’yla tam bir spor ve faaliyet alanı haline gelecek.

  Stat, tarihi şehir merkezine birkaç dakikalık uzaklığı, yürüme mesafesindeki tren istasyonu ve birçok karayolundan sağlanabilecek kolay ulaşımıyla oldukça merkezi bir konumda olacak.

  Çarpık bir küp şeklinde olacak stat, estetik ve işlevsellik açısından şehrin yapısına oldukça uygun bir yapıda olacak. Dışı ise, Türk mozaik sanatının ve mimarisinin esintilerini taşıyan geometrik şekillerle kaplanarak son halini alacak.

  Net 41,000 kişilik seyirci kapasitesiyle Türkiye’nin başkentinin kalbinde yer alacak stat, ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nu tarafından eğitim merkezi olarak da hizmet verecek.


  [​IMG]

  [​IMG]
  İSTANBUL TÜRK TELEKOM ARENA
  İnşasına 2009 yılında başlanan, İstanbul’un merkezine çok yakın bir konumda olan ve 2010 yılının Ekim ayında tamamlanması planlanan Türk Telekom Arena, çok az bir çalışmayla UEFA EURO 2016 stadyum kriterlerine uygun olarak net 50,000 seyirci kapasitesine getirilebilecek.

  Açılabilir tavan, enerji tasarrufu sağlamak için tamamen güneş panelleriyle kaplanacak. Yüksek verimlilikli bir jeneratörle de stadın ve çevresindeki tesislerin güç ve ısıtma ihtiyaçları giderilerek, ekonomik ve çevresel olarak önemli bir fayda sağlanacak.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test sürüşlerini başlattığı ve iki ay içinde açılması planlanan yeni metro hattı da stadyuma ulaşımı oldukça rahat bir hale getirecek.

  Stat tamamlanmasının ardından, uluslararası başarılara sahip İstanbul takımı Galatasaray’ın maçlarına da ev sahipliği yapacak.


  [​IMG]

  [​IMG]
  ATATÜRK OLİMPİYAT STADI
  1995 yılında açılan Atatürk Olimpiyat Stadı, Türkiye’nin en büyük stadıdır. UEFA’nın Elit stadyumları arasında olan stat, 2005 yılındaki, Liverpool FC ile AC Milan arasında oynanan unutulmaz Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapmıştır.

  Stadın net seyirci kapasitesini 60,000’in üzerine çıkarmak ve diğer gereklilikleri sağlamak için statta büyük değişikler yapılarak, seyircilerin Euro 2016’nın açılış maçının, final maçının ve oynanacak diğer 6 maçın keyfini dünyanın en büyük kapalı tribününe sahip stadında çıkarması için kapasite 90,000’in üzerine çıkarılacak.

  Net ve brüt kapasiteyi sırasıyla 81,000 ve 90,000’in üzerine çıkarmak için zemin 2.15 metre alçaltılacak.

  VIP davetlilerin ve medyanın daha rahat ağırlanabilmesi için, 3. ve 4. seviye VIP alanları genişletilecek. Ayrıca, batı tribününe 12, doğu tribününe de 32 yeni loca eklenelerek loca kapasitesi 80’e çıkarılacak.

  Yenilenmiş haliyle Türk Futbolunun en önemli stadı halini alacak Atatürk Olimpiyat Stadı, gelecekte Türk Milli Takımı’nın oynayacağı maçların yanında, Türkiye Kupası Finali ve Süper Kupa Finali gibi önemli maçlara da TFF’nin organizasyonluğunda ev sahipliği yapacak.


  DESTEKLE

  Kupanın Türkiye'de yapılması için bize yardım et!
  NASIL MI?
  UEFA Euro 2016' nın Türkiye'de yapılması için logomuzu, konsept duvar kağıtlarımızı ve Facebook araçlarını kullan, arkadaşlarınla paylaş, haberdar ol, haberdar et!

  [​IMG]
  GÖSTER KENDİNİ TÜRKİYE!(Tıkla)
  2016 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye’de yapılması için mail adresini gir. Türkiye’nin sesini duyurmasına sen de yardım et!

  [​IMG]
  FACEBOOK(Tıkla)
  Adaylığımızı Facebook'ta yay, desteğini arkadaşlarınla paylaş, milyonlara ulaşmamıza yardımcı ol.​

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.463
  Beğenilen Mesajlar:
  365
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  ohannesss işte bu süppooo haber çok teşekkürler hemen face grubuna hayran oldum çok teşekkürler :kalp:


  Ps : video bir muhteşem acil bir de maskot tasarlamaları lazım ^_~
   
 3. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38

  Mayıs'ta bu turnuvayı kazanırsak süper olacak.Ülke büyük bir gelir elde edecek + Stadlar yeniden yapılacak.
   
 4. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Alırsak süper olur kaldı ki almamız lazım artık almayan ülke kalmadı çünkü :lol: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası , Euro 2016 falan süper süper :P Her iki organizasyonda da Kayserimin olması ayrı bir eğlence tabi 8)
   
 5. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  Statlar hakkında fazla bilgi ve resim yok şimdilik ilerleyen zamanlardan eklenicek :beer:
   
 6. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Bak bu haliyle sabit yaparım ben bunu işte ^^
   
 7. MeraclituS

  MeraclituS rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ögrenci
  Şehir:
  Kocaeli

  cooook guzel paylasim olmus
   
 8. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  :muck:
   
 9. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra

  [​IMG]

  eskişehir'e böyle bi stat yapılsa süper olur ^^
   
 10. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Yapsınlar artık ya o stad ne öyle iğrenç resmen :lol: :P
   
 11. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  YENİ KONYA STADI
  [​IMG]
  KAYSERİ KADİR HAS STADI
  [​IMG]
  YENİ İZMİR STADI
  [​IMG]
  YENİ ESKİŞEHİR STADI
  [​IMG]
  YENİ BURSA STADI
  [​IMG]
  YENi ANKARA STADI
  [​IMG]
  TÜRK TELEKOM ARENA
  [​IMG]
  ATATÜRK OLİMPİYAT STADI
  [​IMG]
   
 12. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Resimler iyi hoş lakin bunları görüp büyük beklentiye kapılmayalım sonuçta sadece maket bunlar :lol:
   
 13. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38

  NTVSpor da bi dergi vardı o dergide yeni yapılacak stadların resimleri vardı.Birde bulabilirsen çok güzel olur bu topic. :muck:
   
 14. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  burda da var ama çektiğim sitede güncelleme oluyo galiba ondan sorun var düzelir..
   
 15. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  abbboooooovvv :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 16. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38

  Böyle yapılacağı tam kesin değil ama eğer yapılırsa Bursa stadı çok hoş bi stad olacak gibi.
   
 17. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  Ankara Stadı muhteşem görünüyor :dance:
   
 18. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  pfff expo geldi aklıma. Gitmiştik ne güzel kazandık dendi. Haber yalanmış; belediye başkanı bile yalan haber söyledi :P Milano kazandı mâlumunuz :/
   
 19. JawBreaker

  JawBreaker  

  Kayıt:
  29 Eylül 2008
  Mesajlar:
  4.803
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Bahçelievler/İST

  [​IMG]

  Yeşil Bursa'm. 8) :buddha:
   
 20. Avenger

  Avenger rank8

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.322
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İzmir

  Süper görseller hacım :beer:

  Umarım 2016'da ev sahibi oluruz ve hayatımız her yönden değişir 8)

  P.S: O İzmir Stadı nedir öyle harika ötesi bir tasarım ama YAKIŞIR.. 8) :dance: