Yayın anlaşması gereği ATV, uydu yayınını şifreleyecek. Normal anten ya da kablo TV aboneleri maçları izleyebilecek.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'deki 'şifresiz' yayın haklarını elinde bulunduran ATV'nin, anlaşma gereğince uydu yayınlarını şifreleyeceği ortaya çıktı. Bu nedenle evinde çanak antenle yayınları izleyen pek çok futbolsever yarın bir sürprizle karşı karşıya kalacak.

Anlaşmaya göre ATV maçların sadece yurtiçindeki yayın haklarına sahip. Uydu yayınlarının şifrelenmemesi halinde yayının yurtdışından da izlenmesi mümkün olacağından, anlaşmaya aykırı bir durum ortaya çıkıyor ve şifreleme zorunlu bir hal alıyor.

Maçları ATV'den izleyebilmek için kablo TV ya da normal anten olması gerekiyor. Uydu anteni ile izlemeyi düşünenler ise maç saatinde kararmış bir ekranla karşı karşıya kalacaklar. ATV Avrupa yayınlarında ise maçlara yer verilmeyecek, normal akış devam edecek. Maçlar 24 saat sonra ATV Avrupa yayınında olacak.

Türkiye'de ise ilk özet görüntüler, maçların bitiminden 45 dakika sonra TRT ve özet görüntüleri satın alan diğer kanallarda yayınlanacak.

kaynak http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&Kategori=spor&ArticleID=873552&Date=06.06.2008&ver=65

Yapılırmı Şimdi Bu ya Son 1 gün kalmış!!... :cry:

Bugun hemen Yan odadaki Tv yi Tamire götüreyim. Son gün yapılmaz ya bu Şimdi git 55 ekranda maç izle Ne güzel Salonda uydu varken :?

uydu receiver ların cogunda bu keyler kullanılıyor goldmaster next&nextstar gibi ama bazı receiverlara bu kodlar girilemiyor , giriliyorsada bunu herkesin yapamayacagıni biliyorum .
Örn: Beko markası receiver kullanıyorum ama 2006 Dünya kupasındada aynısı oldugunda Nette bulamadım Beko'ya nasıl key girecegimizi :)

Maçı herkes seyredecek. Sdece başka ülkelerin seyretmemesi için UEFA bir karar çıkardı. Maçtan dakikalar önce alt yazıyla şifreyi verecekler.

Yukarı Alt