1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Eu 2H Warrior Kullanım Kılavuzu (Yeni Başlayanlar İcin)


 1. FearlessDiva

  FearlessDiva rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  324
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Gıda Mühendisliği Okul Okul :)
  Şehir:
  'suz

  [​IMG]
  [​IMG]

  Eu 2H Warrior Kullanım Kılavuzu (Yeni Başlayanlar İcin)
  Eu 2H Warrior Kullanım Kılavuzu (Yeni Başlayanlar İcin) Silkroad Online
  Öncelikle belirteyim konu yeni başlayanlar içindir. Alıntı degildir tamamen kendi emegimdir.

  Evt sayın okurlar elimizdeki eleman 14sn de bir pot basan ilk 20-25 level a kdar amele* muamelesi gören nacizane bir chardır. Şimdi char hakkında biraz bilgi:

  -14sn pot basma gözünüzü korkutmasın. Karakter yapılandırma tamamen(full) str dir.Lv atladıkça verdigimiz her deger str olmalıdır bir tanesi bile int e gidip ziyan olmamaldır.

  -Yukarda kullandıgımız amele kesinlikle 1. anlamdadır. Bir canavara 2 kişi girdiginizdedigeriniz wizard ise canavar(artk mob olarak kullanacagım) direkman bize saldıracaktır. Arkamızdaki wizard ense yapacaktır. Neden? Elimizdeki charla oynarken dikkat edin her kılıcı savurmada taunt verir yani bagırır bi şekilde ses çıkarır((eh o kılıcı biz savursak bizde çıkarırız heralde)). Bu nedenle bizm mob direkman bize dalar.

  *Bu amelelik lv30 a bilemediniz en fazla 40 a kadar sürer. Neden? Kendi levelindeki bir party canavarını hiçbir wizard kesemez. Fear vs vs debufflarla 30 a kadar idare etti diyelim. 30 üstü cogu mob preemptive(saldırgan) dır. siz party canavarına fear basim ay dur yere sabitliim uzaktn vuriym diyene kadar diger arkadaş gelir 1-2-3-4-5. max 5 vuruşta charı yatırır. O nedenledir hiçbir party warriorsuz tam degildir. warrior heavy armoru ile full str yapısı en önemlisi yatıma skili ile kendi lvl indeki champion party canavarına kafa tutablilir. 35 üstü warrior lar party için en aranılan elemanlardandır.

  - "Kasması çok zordur" deyimiyle gözünü korkutmayın. Eger bi eliniz vigorda gözünüzle exp barın dolmasını izliyp aman ölcez aha yattık hülee party mobu kaç kaç gibi şeyler yaparsanız ugraş ki ugraş... Arkadşlar oyun KO(knight online) gibi degildir. "1 haftada 40 olam sora plat. pre çekiym 3 aya kalmaz 70 olurum" gibi şeyleri geçin. Oyunda kasılma zorlugu var. Her char zor kasılır. Bunun çaresi bot premium %100 exp ticket gibi şeyler degildir. tek ihtiyacınız olan "E" tuşuna basıp kendinize uygun bir party e girmektir. Party yoksa size uygun siz party yapın. Gerekli bilgileri oraya yazıp beklediginizde elbet sizn lvl inizdeki kişiler gelecektir. 1 kişi 1 kişi diye diye bi bakacaksınız 30 dk sonra party dolmuş. Ayrıca çok takıntılıysanız F12 ye basıp oynayın oyunu. Kaptırın biraz normal oynuyosunuz farzedin(online olmayan oyunlar gibi). Kendinize bazende kıyak çekin paranız oldugunda taxi lere girin. 1sa boyunca kasım kasım kasılın. Dolandırılmamak için henüz kökten çözüm yok... Ancak baktınızki adam dolandırıcı degil. Size uygun mob kesiyor. Adını bir kenara yazın. O elbet sonraki günlerde tekrar taxi yapacaktır..


  -Unutmayın tank sizsiniz zararı alması gereken kişi sizsiniz. Party canavarına dalıyosunuz toplucak. Arkadan densiz bi mob sizin wizard laran birine saldırıyor. İzlemeyin! Çagırma skili ile üstünüze çekin. Tekrarlıyorum en fazla hp miktarı sizde en fazla fiziksel defans sizde neden partyinizdeki wizardları feda edesiniz?  Şimdi 40lv a kadar 2h warrior skilleri (ee yeni başlayanlar dedik degil mi ama):

  -Bash:

  İlk açılan skilimiz. Yatırdıgımız(yada başka kişi tarafından yatırılan) düşmana %50 daha fazla vurur. Geri teptirme özelligi vardır.

  -Turn Rising:

  Meşhur yatırma skilimiz. Warrior u kurtaran en önemli skil. Düşmana boydan vurur ve %50 yatırma özelligi taşır. Party de sürekli heal basan bi cleric varsa kullanılması tavsiye edilmez. Daha çok partydeki kişileri kızdırır unutmayın yatırdıgınız düşmana warrior lar ve eu okçuları vurabilir.

  - Warcry:

  Uplandıkça fiziksel vuruş gücümüzü artıran skill. Adamımız bagırarak kendini motive eder. (Arada benide gaza getiriyo ama neyse)

  - Charge Swing:

  Fazla bir numarası yoktur. Yatırılan düşmana %50 daha fazla vurur. 2li comboda diyebilirz. Ancak şöyle bi konuya açıklık getirelim. Yatırdıgnız düşmana bunun uygulanması tavsiyemdir. Neden? yatırdınız bashle vurdunuz 1 crit vurma şansınız var ya vurcaksınız ya vurmayacaksınız. Ama bu skille 2 şansınız var..(İlerde açılan triple swing 3lü combodur onla şansınız 3 dür dogal olarak)

  - Maddening:

  40 lv da açılan 40lv warrior un 45lv canavara bu skille 2 defa vurması sonucu canavarı mefta eder. Skil görülmeye deger önce bi bagırır sonra tüm gücüyle kılıcı savurur geri tepme ihtimali vardır. mp den fazla yemesi ve %10hp gotürmesi nedeniyle dikkatli kullanılması gerekir. Ayrıca yatan düşmana bu skill kullanılamaz.  Pasifler:

  - Two Handed Arms:

  2h kılıç kullanırkenki saldırı gücümüzü artırır.

  - Concentration

  Konsentrasyon. Critical vurma şansımızı artırır. Critical: vurdugumuzda "cırtttt" diye ses gelir ve düşmana 2 kat daha fazla vurmuş oluruz: Örn olarak "3218 Critical " yazar.

  -Damage Return

  %20 ihtimalle canavarın verdigi zararın %20 si ona geri döner. Örn: canavar 100 vurdu bize kendine 20 vurmuşuz gibi zarar alır. üstünde turuncu olarak 20 yazar.
  - Taunting Target

  Seçtigimiz canavarı cagırır. Tabi boş degil canavar saldırmışız gibi bize saldırır. Genellikle saldırgan canavarlarn oldugu yerde kullanılabilir. Hepsini birden tepenize toplamak istemiyosanız Tek gezen canavarlarda kullanın yanında bir diger canavar varsa o da gelir dogal olarak.


  - Vital Increase

  Warcry daki gibi bagırır. Belirli bir süreligine hp miktarımızı artırır saldırı gücümüzü %35 düşürür. Eger party wizard kaynıyorsa sizden başka warrior yoksa kullanılması gereken skill. Zaten o kadar wizard içinde dogru dürüst vuramazsınız bile. Sizin göreviniz onları korumaktır bu durumda. Eee o kadar wizard boru degil gücünüz yetmeyebilir o kadar canavara bu durumlarda anında kullanılmalıdır.


  - Descry

  Gene bagırır ancak bu kez görünmez olan oyuncularn görülmesini saglar. Önemli: Bu skili kendi üstünüze kullanamazsınız yani descry basam görünmezleri görem diye bişe yok. Bu skili bastıgınızda etrafınızda mavi bir çizgi gider dalga halinde. Dalganın gittigi yerlerdeki kişiler görünmezleri görebilir. Sizin görebilmeniz için yanınıza birinin gelip bu skili basması gerekir. Süresi 120sn dir.


  - Sprint Assault

  Pvp de wizardların size boyuna sövmesine neden olan skill. Düşmanın anında yanına ışınlanır ve ufak bi darbe indirir. Bu skili başta saldırı olarak görebilirsiniz ama çok düşük saldırı degeri vardır. Bu skilin asıl özelligi yanına ışınlanma ve düşmanın skilini kesmesidir. Tipik kullanım: pvp yapıyorsunuz wizard arkimiz firebolt skili kullanacak etrafında kırmızı ateşler var. tam bu sırada yani skil şarj olurken diym artk geçen saniye içinde bu skili kullanıyoruz ve sonuççç: Arkimizn fire skili kesilir ufak bi darbe alır arkasından yatır+charge swing ve nokta bu kadar basit. kendinize güveniyosanız yatırma yerine maddening kullanın.


  - Iron Skin

  45 snligine fiziksel savunmayı artırır. Warrior un silah degiştirmeden kendine bastıgı bless spell de diyeblirz(kısmen olarak). Bunu sıkıştıgınızda canavarlar 50-50 vursun dediginizde kullanablirsniz.


  - Pain Quota

  Bastıgınız party üyesine gelen zararın belli kısmını party içindeki kişi lere dagıtır. Koruma amaçlı olarak kullanılır


  - Physical Fence

  Bastıgınız kişiye gelen fiziksel zararın %33 ünü kendi üstünüze alır. Tam wizard korumalık.


  - Magical Fence

  Bastıgınız kişiye gelen büyüsel(magical) zararın %33 ünü kendi üstünüze alır. Pek kullanılması gerekli degildir. Sonuçta canavarların cogu fizksel olarak saldırır...  Kendimde Warior Karakter Kullanıyorum Kullanmasını Bilene Eli Pratik olana Pwp Chardır.^^a