Sabah 8.30'dan beri bayağı araştırmadayım :D

Mining Calculator Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash and Monero bu sitedeki kar hesabına göre hesap yaptım fakat illaki sarkacaktır. Stoklar konusunda, şuanda kartların 2.el fiyatları bile uçmuş durumda :D Birkaç toptancıyla ve y.dışıyla görüştüm. Yazdığım 580 kartı da stoklarda yokmuş malesef. Ama bir toptancı bulabilirim dedi, beklemedeyim :)
Yoğun talep var tabi ama sizce yinede yatırım yapılmaz mı ?
Hem hobi hemde yatırım olarak girişilebilir aslında. Maliyetini bir şekilde çıkarır birde bu tarz işlerle ilgilenmekten hoşlanıyorsanız birazda boş zamanınız kalıyorsa dediğim gibi yapılabilir.

Takımı
Galatasaray
Arkadaşlarla 3adet rx580 bulabildik aldık, biraz tecrübelenip biraz da kazanmayı planlıyoruz en olmadı biraz anladıktan sonra rig halinde satmak. Herkes bu işe girmiş piyasada ekran kartı yok saçma sapan amd kartlar gtx1070 fiyatlarına o da bulabilirsen.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Arkadaşlarla 3adet rx580 bulabildik aldık, biraz tecrübelenip biraz da kazanmayı planlıyoruz en olmadı biraz anladıktan sonra rig halinde satmak. Herkes bu işe girmiş piyasada ekran kartı yok saçma sapan amd kartlar gtx1070 fiyatlarına o da bulabilirsen.
Sistemden resimleri , günlük kazancı bekliyoruz :lolmuch:

Takımı
Galatasaray
Sistemden resimleri , günlük kazancı bekliyoruz :lolmuch:
valla kartların biri geldi bugün arkadaşın ofisinde uğraştık bayağı, eski bir sürü kasa vardı falan ama psu yetmedi hiçbirinin. Ana kasaya taktık stock değerler ile 22.4 m/h alabildik anca afterburnerla bayağı oynadım ne yaptıysam yükseltemedim hep düştü, en son sinirlendim kartı yakıyordum bıraktım :lolmuch: driver düşürmek modlamak falan lazımmış sanıldığı gibi basit değil valla ama izlemesi cok keyifli :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
valla kartların biri geldi bugün arkadaşın ofisinde uğraştık bayağı, eski bir sürü kasa vardı falan ama psu yetmedi hiçbirinin. Ana kasaya taktık stock değerler ile 22.4 m/h alabildik anca afterburnerla bayağı oynadım ne yaptıysam yükseltemedim hep düştü, en son sinirlendim kartı yakıyordum bıraktım :lolmuch: driver düşürmek modlamak falan lazımmış sanıldığı gibi basit değil valla ama izlemesi cok keyifli :D
Herkese göre bir iş değil belli ki bu sistemi kurmak. Sen söyleyince aklıma geldi , psu ücretleri de yine uçmuş durumda(kaliteli olanlar) , ekran kartı almakla bitmiyor.

Bu arada ethereum müthiş düşüşe geçti , genel piyasa da 320'lere kadar geriledi. Cex'te 350'ye kadar düştü.

Takımı
Galatasaray
Evet fark ettim. Çok önemli değil GPU ile kazılacak bir şey illaki olur ether bitse de. En kötü ihtimalle kartlar tekrar asıl görevini görmek üzere satılabilir :D
Bir de psu'ya para harcamayacağız sanırım benim kasadakini kullanacağız 750watt bana fazla zaten elimde 550lik var bir tane boşta onu takarım.

Hayırlı olsun, 2.el mi aldın? Ayıptır sorması kaça aldınız? Mahalle aralarındaki bilgisayarcılarda bile ekran kartları bitmiş durumda :D Sistemi kurduğunda bilgi verirsen çok iyi olur.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
450 dolardan 300 dolara dustu. 450 dolardan alanin parasinin 3 te 1i eridi.

@sarkolata 580leri aldıktan sonra ortadan kayboldu :D :D

Kullandığım ekran kartı ile bir deneme yaptıktan sonra artık 2.el falan dinlemeyip alacağım sanırım.

Takımı
Galatasaray
@sarkolata 580leri aldıktan sonra ortadan kayboldu :D :D

Kullandığım ekran kartı ile bir deneme yaptıktan sonra artık 2.el falan dinlemeyip alacağım sanırım.
Kaybolmadım ya daha rigi bile kuramadık. Riserlar yeni geldi, adam gibi PSU yok falan. İstanbulun göbeğinde aradığımız hiçbir şeyi bulamıyoruz.

Kartları sıfır aldık, 1700tl tanesi.

Bırakın madenciliği :) Online oyunlarda bot işi daha karlı ona başlayın derim ben. Bu eth $50 iken bi arkadaş almamı söyledi almadım, çok pişmanım ama yapacak birşey yok.
Ayrıca online oyunlardan günlük 150 Tl gibi bir gelirim var, miningden alacağımın nerdeyse 3 4 katı, tavsiye ederim.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Bırakın madenciliği :) Online oyunlarda bot işi daha karlı ona başlayın derim ben. Bu eth $50 iken bi arkadaş almamı söyledi almadım, çok pişmanım ama yapacak birşey yok.
Ayrıca online oyunlardan günlük 150 Tl gibi bir gelirim var, miningden alacağımın nerdeyse 3 4 katı, tavsiye ederim.
Hangi oyun?

Yukarı Alt