1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Eskişehirspor'da başkan bırakıyor


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Eskişehirspor'da başkan bırakıyor
  Eskişehirspor'un Başkanı Nebi Hatipoğlu, verdiği sözleri yerine getirdiğini ve misyonunu tamamladığı için kongrede aday olmayacağını açıkladı.
  - Resim Silinmiş.
  Eskişehirspor Başkanı Nebi Hatipoğlu, maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar Eskişehirspor'a 1 YTL bile destek olmayanların başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiklerini söyledi.
  Hatipoğlu, Eskişehirspor'un yıllardır ihmal edilen tesisleşme, kurumsallaşma ve alt yapı sorununu çözdüklerini belirterek, yeni tesisin 30 Mayısta hizmete gireceğini kaydetti.
  Alt yapısı olmayan kulübün geleceğinin de olmayacağını ifade eden Hatipoğlu, ''Yenilenen, modern ve kullanışlı hale getirilen Vali Hanefi Demirkol Tesisleri kulübün 20-25 yıllık ihtiyacını karşılayacak durumda. Eskişehirspor'u daha şeffaf hale getirdik. Tek tuşla kulübün muhasebesini çıkaracak duruma geldik. Kulüp tarihinde verdiği sözlerin tamamını tutan tek başkanım. Eskişehirspor dönemimde en büyük bütçeye kavuştu. Eskişehirspor'un Lig B'den Lig A'ya çıkmasında da ciddi emeğim var. Sadece sportif başarının peşinde koşmadık. Kulübün geleceğini de kurtarmaya çalıştık'' diye konuştu.
  Hatipoğlu, sezon boyunca yönetim, futbolcular, teknik kadro, basın ve futbolcularla sorun yaşadıklarını belirterek, her şeye rağmen Eskişehirspor'u 12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkarmanın gururunu yaşadıklarını bildirdi.

  ''YÜZÜMÜZE BAKAN OLMADI''

  Eskişehirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından kulüp hakkında bilgi sahibi olmayan bazılarının yerli yersiz konuştuğunu anlatan Hatipoğlu, ''Sergen Yalçın'ın, Metin Diyadin'i gönderdiği söylendi. Bu doğru değil. Diyadin ile diyalog sorunu yaşadık. Eskişehirspor'un menfaati gereği görevine son verdik. Sergen'le son haftalarda görüş ayrılığına düştük. Sonra Sergen'i gönderdik. Takımda toparlanma oldu, oyuncuların performansı arttı. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Play-off mücadelesi sonunda Turkcell Süper Lig'e yükseldik. Maçlara gelmeyen, stadın yerini bilmeyen, bugüne kadar bize 1 YTL bile destek olmayanlar başarıyı paylaşmak için yarışa giriştiler. Bu sözlerimden yarası olan gocunur. Kimin Eskişehirspor'a ne kadar destek verdiğini en iyi ben bilirim. Kimse dışardan gazel okumasın. Başarıyı paylaşmaya çalışmasın. Öyle günler oldu yüzümüze bakan olmadı. Şimdi konuşan köşe yazarları, il başkanları o zaman neredeydi? Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm'' dedi.

  ''SADECE TARAFTARA SÖZÜM YOK''

  Hatipoğlu, bazı yazarlar ve başkanlar tarafından Eskişehirspor'a siyaset bulaştırmakla suçlandığını belirterek, ''Kulübün geçmişine bakın. Aydın Arat, Selami Vardar, Yaşar Dedelek ne yaptı? Siyaset yapmadı mı? Göreve geldiğim zaman hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden kulübün kapılarını herkese açtım. Kim geldi? Hangi il başkanı kapımızı çaldı? Konuşan başkanlar stadın yolunu biliyor mu? Kimse Eskişehirspor'un başarısını siyasi polemik malzemesi yapmasın. Süper Lig başarısını reklam malzemesi yaparak ucuz siyaset yapılmasın. Hiçbir partiyle işim yok. 1 YTL yardım yapmayanların nasıl reklam yaptığını biliyorsunuz? Neden yazmıyorsunuz? Çünkü korkuyorsunuz. Taraftar üzerine düşeni yaptı. Sadece taraftara sözüm yok'' diye devam etti.

  ''KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM''

  Hatipoğlu, Eskişehirspor'un 3 Haziranda genel kurul yapacağını belirterek, ''Verdiğim sözleri yerine getirdiğim ve misyonumu tamamladığım için kongrede aday olmayacağım. Askere gideceğim için görevi bıraktığım ve gölge başkan aradığım söyleniyor. Bunlar gerçek değil. Askerlik sorunum yok. Tecilliyim. Sözlerimi tuttum. Alnımın akıyla gidiyorum. Kesinlikle aday olmayacağım'' diye konuştu.
  Zaman zaman bazı basın mensuplarıyla tartışma yaşayan Hatipoğlu, Meclis'te konuşan vekilleriyle, 1 YTL katkı sağlamayan Büyükşehir Belediyesiyle ve bazı basın mensuplarıyla Eskişehirspor'un başarılı olamayacağını bildirdi.
  Eskişehirspor yönetiminin 4 milyon YTL'lik alacağından vazgeçtiğini anlatan Hatipoğlu, ''Televizyonlara çıkıp her şeyi anlatacağım. Takıma destek vermeyip, kutlamalara katılanları anlatacağım. Şampiyonluk için 2 milyon YTL prim sözü verdik. Eski başkan Halil Ünal 50 bin YTL vererek kampanyayı başlattı. O konuşanlar destek olsunlar onlara da teşekkür edelim. Tunus ,İsveç ve Belçika'da oyuncu arıyoruz. Yeni yönetimin Nejat Biyediç ile yola devam etmesini isterim'' diyerek sözlerini tamamladı.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017