Brooklyn

Buralıyım

Sakarya'da İkinci Eşi Mehmet Yılmaz'ı İşyerinde Tabancayla Öldüren Kadın Cinayet Anını Tüm Ayrıntılarıyla Anlattı.

Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde nisan ayında ikinci eşi Mehmet Yılmaz'ı işyerinde tabancayla öldüren ve cinayet anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen Alman uyruklu 58 yaşındaki Jela Yılmaz, Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren yargılamada cinayet anını tüm ayrıntılarıyla anlattı. Jela Yılmaz, işyerine gittiğinde çekmeceye uzanan eski eşinin kendisini silahla vuracağından korktuğu için de cinayeti işlediğini söyledi.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten adam öldürmek ve ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından açılan davanın dün yapılan ikinci duruşmasında ifade veren 3 çocuk annesi Jela Yılmaz, olay günü bankaya maaş almaya gittiğini söyledi. Bankada maaşının icra borcu nedeniyle kesildiğini öğrenen 58 yaşındaki Jale Yılmaz, şunları söyledi:

“Maaşımın neden kesildiğini araştırdığımda eski eşimle ortak olduğum dükkan borçlarından dolayı kesildiğini öğrendim. Zaten eski eşim ile dükkan üzerindeki ortaklığı bırakacaktım. Olay gecesi kesilen SSK maaşımı konuşmak için dükkana gittim. Dükkana girdiğimde yalnız başına oturuyordu. Daha önce silahı da yanıma almıştım. Çünkü beni sürekli olarak ölümle tehdit ediyordu ve yanında da silahı vardı. Korkuyordum. Dükkana girdiğimde masada oturuyordu. Beni görünce küfür etmeye başladı. Çekmeceye doğru uzandı. Beni vuracağından korkarak ateş etttim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Çünkü dükkana gelirken maaşımın kesilmesi nedeniyle çok sinirlenmiştim. Dükkanda da küfürler edince kendimden geçtim silahı ateşledim.”

Duruşmada, öldürülen Mehmet Yılmaz'ın avukatı Bekir Sarıoğlu ise cinayetin ekonomik nedenlerden dolayı işlenmediğini ileri sürdü. Sarıoğlu, “Sanık öldürdüğü eski eşinin son güne kadar maaşını almıştır. Ayrıca sürekli de maktülü ölümle tehdit etmiştir. Bununla ilgili olarak verilmiş mahkumiyet kararı vardır. Ayrıca soğukkanlı bir şekilde planlı olarak maktülün çalıştığı işyerine gelerek öldürdüğüne dair görüntüler haber kanallarına düşmüştür. İnternet sitelerinde görüntüleri vardır. Sanık uzun süre işyerini gözetledikten sonra akşam saatlerinde işyerine gelerek cinayeti işlemiştir” dedi.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Yukarı Alt