Öncelikle şu adresten ücretsiz olarak sunulan "CD Recovery Toolbox" programını indirip kuruyoruz.

DownloadBurada

Adım adım veri kurtarımı

1-Öncelikle yazılımımızı indirip, kuruyoruz. Ardından masaüstümüze atanan kısayolu kullanarak yazılımı çalıştırıyoruz. Yazılımımız bizden kurtarma yapacağımız hasarlı CD'yi sürücüye koymamızı isteyecek.
2-Hasarlı CD'yi optik okuyucumuza yerleştirip, arabirimin sağ alt köşesinde yer alan �next� düğmesine basarak bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu aşamada CD'niz taranacağı için bir miktar bekleyebilirsiniz.
3-Üçüncü adımımızda yazılımımıza CD'nin yedeğini alacağı bir dizin yolunu gösteriyoruz. Bu adımı ön tanımlı ayarlarla geçebileceğiniz gibi kendinize özel bir dizin yolunu da gösterebilirsiniz.
4-Dördüncü adımımızda yazılımımız CD'nin içerisindeki verileri tarayarak kurtarabileceği verilerin listesini çıkartacak. Bu aşama da CD okuyucunuzun hızına ve CD'nizdeki hasar boyutuna göre uzun sürebilir.
5-Listelenen verilerden kurtarılmasını istediklerinizi işaretledikten sonra arabirimin alt tarafında yer alan �Save� düğmesini kullanarak verilerinizi yedeklemeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada verileriniz belirlediğiniz dizine kopyalanacaktır.
6-Ve işte mutlu son. Kurtarma işlemimiz tamamlandı. Artık kurtardığınız verilerin kalitesini kontrol edip verilerinizi yeniden bir medyaya kaydederek saklamaya devam edebilirsiniz.

Faydalı Olabilecek Bir Yazılım :thumbsup:

Uyarılarım :
1 - Öncelikle sistem tepsisine küçülmüyor. Başka iş yapmanız zor.
2 - Jpg soyadlı resim dosyalarının bir tanesini düzenlemesi / kurtarması yaklaşık 10 dakika alıyor.
Resimleriniz bmp ise sanırım iki, üç kat uzar.
Öneri :
Akşam yatarken verin ayarı, sabah uyanınca duruma bakarsınız.
Sanırım CD'nizde 600 MB veri varsa ve veriler resimse, sabaha yetiştirir.
Dosyalarınız video ise, bu süre daha da uzayabilir.

Yukarı Alt