Es Es'in gözü Fener'de
Kaleci İvesa'yı forvet oynatmak gibi bir düşünceleri olmadığını ifade eden Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe'yi yenmek için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 5 Aralık'ta yapılacak Fenerbahçe maçında galip gelmek için her şeyi yapacaklarını söyledi.
Çalımbay, genel menajer Kerem Atılmaz ile birlikte Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, tek hedeflerinin Fenerbahçe maçını kazanmak olduğunu belirterek, maçın başından sonuna kadar gerekli mücadeleyi göstereceklerini kaydetti.
Sakatlıkları devam eden Ümit Karan, Mehmet Yılmaz, Serdar Özbayraktar ile cezalı Doğa gibi önemli futbolcuların Fenerbahçe maçında oynamayacaklarını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:
''Ümit Karan, Mehmet Yılmaz, Serdar Özbayraktar devreyi kapattı. Ancak, eksikleri mazeret kabul etmiyoruz. Elimizdeki futbolculardan en iyi şekilde yararlanacağız. Böyle maçlarda bazı arkadaşların ortaya çıkması gerekiyor. Özellikle Youla, Burak, Adem ve Bülent Kocabey gibi oyuncuların maçı almaları gerekiyor. Bu tür maçlar, onların maçları. Forvet açısından sıkıntı çekiyoruz. Takıma güveniyorum. Bu maçta mükemmel işler yapacaklar. En büyük gücümüz taraftar olacak. Kim oynarsa oynasın iyi oynayacak. Herkes kapasitesinin üzerine çıkacak. Bizim için çok önemli ve kritik bir maç. Mutlaka galip gelmemiz gerekiyor.''
Çalımbay, oyundan kopmadan alınlarının akıyla çıkacaklarına inandığını anlatarak, ''Taraftar önünde maç kaybetmek istemiyoruz. Herkes bunun bilincinde. Eksikleri düşünecek durumda değiliz. Tek düşüncemiz Fenerbahçe maçını kazanmak. Fenerbahçe maçı final maçımız olacak. Kazanmak için sahaya çıkacağız. İki takım için de zor bir maç olacak. Fenerbahçe'den çekinmiyoruz. Galip gelmek için her şeyi yapacağız'' dedi.

KALECİ İVESA'NIN FORVET OYNATILACAĞI İDDİASI

Çalımbay, bir gazetecinin ''Bir gazetede (Eskişehirspor Fenerbahçe karşısında 2.05'lik kaleci İvesa'yı hücumda sahaya sürebilir)'' yönünde haber var. Bu doğru mu?'' sorusuna karşılık şunları söyledi:
''Öyle bir şey mümkün değil. Ama bazı maçlarda görüyorsunuz son dakikalarda kaleciyi ileriye gönderiyorlar, kafa topunu vurabilirse vuruyor. İvesa gerçekten çok iyi bir forvet oyuncusu olsaydı, buna yatkın bir oyuncu olsaydı öyle olabilirdi. Topların kafayla hakimiyeti açısından sıkıntı var, ama böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok. (Fenerbahçe maçında İvesa ile başlanacak, Fenerbahçe'yi İvesa ile vuracak) gibi bir şeyimiz yok. Ancak, bunu Trabzon maçında düşünmedik değil. (Sıkışırsak belki son 3-4 dakika İvesa'yı ileriye göndeririz) diye düşünmüştük. O da aklımızdan geldi, geçti, gitti.''​

Maç öncesi stad etrafında nabız yokladım yok böyle bir atmosfer maçtan önce fb yi şanslı görüyordum ama o atmosferi o inancı görünce tırstım yahu :P Fenerin oynuda esesin galibiyetine yardımcı oldu ^^

hmzsnmz demiş ki:
Maç öncesi stad etrafında nabız yokladım yok böyle bir atmosfer maçtan önce fb yi şanslı görüyordum ama o atmosferi o inancı görünce tırstım yahu :P Fenerin oynuda esesin galibiyetine yardımcı oldu ^^
Bizim Taraftar Hırvat Kaleci ivesa yı Amma gaza getiriyor :)

Youla maçtan sonra dansmı etti :D

Yukarı Alt