Bir hafta önce kentte Vali Kadir Çalışıcı, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Çalımbay, bugün tekrar Eskişehir'e geldi.

Kulüp tesislerinde bugün düzenlenecek bir toplantıyla, Çalımbay ile yönetim kurulunun yaptığı görüşmeler sonucunda teknik direktörlük için üç yıllığına prensipte anlaşıldığının kamuoyuna duyurulacağı öğrenildi.

rizacalimbay.jpg

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Rıza Çalımbay ile birlikte tesislerde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un ''Süper başkan, süper takım, süper teknik direktör ve süper taraftar'' sloganıyla Süper Lig'e çıktığını belirtti.

Ünal, çok mutlu olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Türk futboluna adını yazdırmış, istikrar abidesi, geçmişi başarılarla dolu, milli takım formasını terletmiş, güzide teknik adam Rıza Çalımbay ile anlaştık. Yarın sabahtan itibaren Süper Lig'e yakışacak, milli takıma destek verecek, Türk futboluna katkı sağlayacak, genç, koşan, mücadele eden, futbol keyfi veren, ligde üst sıraları hedefleyen bir takım kurmak için çalışmalara başlıyoruz.''

ÇALIMBAY: ''HEDEFLERİM ÇOK BÜYÜK''
Rıza Çalımbay ise Eskişehir'de olmaktan mutlu olduğunu kaydederek, ''Eskişehir'in taraftar ve camia potansiyeli çok iyi. Burada başarılı olacağıma, hedeflerime ulaşacağıma kesinlikle inanıyorum. Maçları 12 kişi oynayacağız. Çok iyi bir kadro yapacağız. Burada hedeflerim çok büyük. Bunlara ulaşmak için zaman lazım. 3 yıllık anlaşma imzaladık'' dedi.

Tunus Milli Takımı'ndan beğendikleri bazı oyuncular olduğunu ve başka ülkelerden de oyuncu izlediklerini belirten Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı:
''Çok iyi oyuncular alacağım. Takımımdaki oyuncuyla eşdeğer bir yabancıyı almam. Kulübe de kenarda oturtmak için futbolcu transferi yapmam. Hedefi olan oyuncuları alacağız. Mevcut kadrodan Birol, Ömer ve Mehmet Akif'i bırakmayacağız. Onlardan yararlanacağız. Eskişehir'de çok büyük heyecan var. Bu, takıma iyi yönde yansıyacak.''

Yukarı Alt