Liverpool hezimetinin ardından kendi sahasında Sivasspor'a 2-1 yenilen Beşiktaş'ta, teknik direktör Ertuğrul Sağlam istifayı düşünmediğini, başarının ön şartının istikrar olduğunu söyledi.

Sağlam maçın ardından Lig TV'ye yaptığı açıklamada, "Taraftar takımın yanında olamadı. Desteğini tam anlamıyla takım üzerinde hissetirseydi hakem de bizim aleyhimizde o kadar rahat kararlar veremezdi," diyerek sözlerine başladı ve kaybedilen maçtan ötürü üzgün olduklarını söyledi.

Genç teknik adam daha sonra, "Liverpool maçından sonra çok önemliydi bu maç. Maçın genelinde güzel işler yaptık ama sonuçta yenildik. Bundan sonra yapılacak şey bir an önce toparlanmak. Önümüzde 15 gün zaman var, kalan lig ve ŞL maçlarına bu sürede hazırlanmak zorundayız," dedi.

Sağlam hiç istifayı düşünüp düşünmediğine ilişkin sorulan soruya ise, "İstifayı düşünmedim. İstediğimiz her şeyi yapmak, herkesin istediği mükemmel Beşiktaş'ı 3-4 ayda oluşturmak için gelmedim. Benim mukavelem 2,5 yıllık; altı aylık ya da 1 yıllık değil. Bazı sıkıntılarımız olduğu doğru ancak devre arasında gereken önlemleri alacağız. Başarı için istikrar şart. Geçmişte Del Bosque gelmiş, Tigana gelmiş, Rıza Hoca gelmiş ve hepsi gönderilmiş; ancak başarı gelmemiş. Sabırlı olmamız gerekiyor," dedi.

Sağlam, transferlere ilişkin yapılan eleştirilere ise, "Her yapılan transfer tutmaz. Bazı tarnsferlerde sorunlar her takımda olabiliyor ancak bu konuda da sabırlı olmak şart. Bakın çok eleştirilen Higuain bugün çok iyi oynadı," dedi.

Sağlam son olarak Hakan Arıkan'ı kötü kaleci olduğu için değil; Rüştü sezon başından beri fiziksel olarak en iyi durumda olduğu için yedek kulübesine çektiğini de söyledi ve genç kaleciyi övdü.

yıldırım demirören istifa etsin bakın o zaman takın nasıl şaha kalkıyor. takımda artık demirören istifa etsin die oynamıyor.

Yukarı Alt